Презентація книги заслуженого журналіста

http://jerait.com

В прес-центрі «Журналіст» Запорізької обласної організації НСЖУ зібралися колеги та друзі на презентацію книги «Вознесенська вежа». Її автор - заслужений журналіст України Анатолій Ставничий - колишній генеральний директор Запорізької облдержтелерадіокомпанії. Рік тому він пішов з життя, так і встигши закінчити свої спогади.

Підготували книгу до друку на громадських засадах члени НСЖУ, колишні учні і колеги Анатолія Ставничого – заслужений журналіст України Володимир Міклашевський, Наталія Підкович, Оксана Гладій. Надрукувати видання допомогли заслужений журналіст України, надзвичайний та повноважний посол В’ячеслав Похвальський, комбінат “Запоріжсталь», який в рамках своїх соціальних програм виділив для цього кошти, та обласна організація НСЖУ.

В першій частині книги автор розповідає про свою «малу батьківщину» - Поділля, про родину, шкільних, армійських та університетських друзів.

Друга частина - це зворушлива розповідь про історію створення і розвитку телебачення на Запоріжжі, якому Анатолій Ставничий віддав сорок років життя. Це сповідь, яку пронизує тихе світло добра і саме під таким кутом Анатолій Ставничий вісвітлює події.

Вознесенська вежа - це телевізійний ретранслятор, який розташований в центральній – історичній - частині Запоріжжя, яка колись називалася Вознесенкою. Тепер це – Вознесенівський район. Ретранслятор забезпечував трансляцію телепрограм з Москви через Харків до Криму. Завдяки ж небайдужим запоріжцям, які були фундаторами телевізійного мовлення в нашій області, вежа стала ще й символом власної Запорізької телекомпанії, а не тільки передаючим пристроєм, як це сталося в інших областях У країни.

В книзі описані події давніх років - хто був першим керівником телецентру, першими тележурналістами, які прискорено опановували професійні навички телебачення. Розповідається про перші телепередачі, телесюжети, про перших ведучих.

Анатолій Ставничий прийшов на Запорізьку телестудію головним редактором у 1971 році, і пройшов шлях до генерального директора Запорізької облдержтелерадіокомпанії. В книзі він тепло і сердечно згадує всіх, з ким довелося працювати поруч, від технічних працівників - до тележурналістів та керівників.

Під час презентації колеги та друзі в теплій невимушеній обстановці поділилися спогадами про А.С. Ставничого та свою роботу на Запорізькому телебаченні. 

За рішенням секретаріату Запорізької обласної організації НСЖУ та сім'ї Ставничого, частина тиражу книги «Вознесенська вежа» буде передана на факультети журналістики запорізьких вишів (а їх на на Запоріжжі – три), в бібліотеки міста, а залишок подарований ветеранам телебачення, які працювали разом з її автором – заслуженим журналістом України Анатолієм Станіславовичем Ставничим.

Світлана Костюк

http://jerait.com