Запорізькі журналісти взяли участь у Міжнародній конференції в Грузії

http://jerait.com

У столиці Грузії – Тбілісі - відбулася Міжнародна конференція «Грузія. Україна. Естонія: європейський вибір і медіа», яку організували та провели Естонський Центр Східного партнерства, Український кризовий медіа-центр та грузинські колеги.

У конференції взяли участь запорізькі журналісти - головний редактор газети «Таврія», член правління Запорізької обласної організації НСЖУ Людмила Арман ( м.Токмак), Катерина Стаценко ( м.Енергодар) і Вікторія Шмуліна ( м.Запоріжжя ).

Учасників засідання, журналістів і експертів із Грузії, України та Естонії привітали посол Естонії в Грузії Каи Каарельсон, директор Естонського Центру Східного партнерства Яан Рейнхольд, директор програм, заступник директора Естонського Центру Східного партнерства Тііна Ільсен і президент Асоціації журналістів «ГендерМедіаКавказ» Галина Петріашвілі.

Під час робочих сесій конференції йшла мова про Європейський шлях України і Грузії як реальний політичний вибір нашого суспільства, як шлях наших країн до кращого життя. З перших вуст Ханнеса Румм, радника зі стратегічних комунікацій Міністерства закордонних справ Естонії, журналісти дізналися як відбувався цей вибір в Естонії, яка стала членом Євросоюзу, і як там змінилися медіа за останні 10 - 15 років, як відбувається фінансування та самофінансування медіа. Обговорили проблеми регіональних ЗМІ, реформованих комунальних газет України та Грузії.

Як розповіли грузинські колеги-журналісти, за останній час кількість районних газет в Грузії значно скоротилася, залишилося по одній газеті в районі, їхні тиражі невеликі, зарплати працівників редакцій мізерні ( в більшості люди працюють на голому ентузіазмі). Щодо доставки газет передплатникам, у Грузії вже давно, через надто дорогі тарифи , відмовилися від послуг пошти. Газету передплатникам редакції доставляють самотужки. 

Під час сесії «Медіа на підтримку європейського шляху: пошук ефективності» говорили про грамотність та обізнаність журналістів при висвітленні тем євроінтеграції, європейського розвитку наших країн. 

Працюючи в групах, учасники напрацювали пропозиції з міжнародного співробітництва журналістів і експертів трьох країн і представили їх увазі присутніх. У трьох груп були різні пропозиції (навіть таке актуальне як лікбез по медіа-гігієні), але всі були одностайні в плані продовження проекту в конфігурації Україна-Грузія-Естонія, розширенні каналів спілкування і кола партнерів із сусідньої Україні Молдови, організації прес-турів, візитів, стажувань журналістів України, матеріальної допомоги реформованим друкованим ЗМІ, які висвітлюють євроінтеграцію і підтримують ідеї Естонського Центру Східного партнерства.

Організувати захід міжнародного масштабу, зібрати його учасників, журналістів та експертів з трьох країн - Грузії, України та Естонії - справа непроста, але організаторам це вдалося.

Висловлюю щиру подяку Естонському Центру Східного партнерства, Українському кризовому медіа-центру та грузинським колегам за запрошення, за прекрасну організацію заходу, за нових друзів і незабутні враження від перебування в Грузії.

Людмила Арман

http://jerait.com