Журналісти опановували прийомами самооборони

http://jerait.com

Майстер-клас по самообороні для запорізьких журналістів провів президент Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула, засновник козацьких бойових мистецтв на Запоріжжі, відомий громадський діяч.

Звичайно, від небезпеки треба триматись подалі і, по можливості уникати виникнення екстремальних ситуацій на вулиці чи у громадських місцях. Але журналісти, професія яких стає все більш ризикованою, повинні вміти захищатись. Саме тому ЗОО НСЖУ звернулося до відомого майстра козацьких бойових мистецтв і щирого друга запорізьких журналістів Олександра Притули з проханням провести в рамках 22-го Міжнародного фестивалю національних військових і традиційних культур «Запорізький Спас» імені Анатолія Єрмака майстер клас для працівників мас-медіа. 

Бажаючих отримати уроки з самооборони набралося чимало. Як вирватися, якщо на вулиці тебе хапають за руку? Як вийти неушкодженим із ситуації, якщо нападників кілька? Якщо на тебе наставили пістолет?

Діяти треба рішуче - тоді у вас буде шанс, - підкреслив Олександр Притула,- в іншому випадку ви станете жертвою. Ці та інші ази самооборони розповів, а, головне, показав журналістам майстер бойового мистецтв. А ще він вчив правильно падати - «їжачком». Штовхають або підсковзнувся на льоду - не падай назад, а присідай і плавно перекотись. Б'ють кийком по голові - присідай. Зривають сумку з плеча - присідай. Таким чином можна уникнути сильних травм.

Олександр Притула також показав, як можна нейтралізувати хулігана за допомогою підручних предметів, наприклад, звичайного стільця. «Спас - це мистецтво залишитися живим», - підкреслив він.

У жовтні в федерації «Спас» планують почати більш тривалі заняття з самооборони для всіх бажаючих працівників мас-медіа та пересічних громадян.

http://jerait.com