«Баянне коло» повернулось з Франції

http://jerait.com

У прес - центрі «Журналіст» Запорізької обласної організації НСЖУ відбулася зустріч журналістів з учасниками візіту до Франції переможців Всеукраїнського фестивалю «Баянне коло на Запоріжжі-2018».

У прес-конференції взяли участь Сергій Пелюк - директор Запорізького музичного училища ім. П. Майбороди, Валерій Еделєв - віце-президент товариства «Альянс Франсез», заступник міського голови, Олександра Зворигіна - юна вокалістка квінтету «Містерія», учасниця візиту.

Сергій Пелюк нагадав журналістам про дивовижне свято на о. Хортиця, яке запам`ятається всім - це проведення фестивалю «Баяне коло на Запоріжжі-2018». Почесним головою журі конкурсу була посол Франції в Україні Ізабель Дюмон. 

Переможці цього фестивалю - конкурсу та квінтет «Містерія» за сприянням товариства «Альянс Франсез» отримали запрошення від мерії м. Фекан (провінція Нормандія, Франція) щодо творчої співпраці. Делегація відвідала не тільки Францію, а й по дорозі Німеччину, Польщу, Чехію.

Перший концерт відбувся в костьолі м. Сан Пьер де Пор, який закінчився бурхливими оплесками. Наступний прозвучав на незвичайній сцені - причалі м. Фекан під час прибуття військового фрегату. Повернення додому курсантів морського флоту Франції - це завжди святкова подія для них, міста та регіону. І саме під час швартування фрегату у виконанні запорізьких музикантів пролунав «Козацкий марш» Є. Адамцевича, який є візітною карткою нашого славетного краю. 

Квінтет «Містерія» дав концерт у музеї рибацтва м. Фекан, де глядачі довго не відпускали музикантів зі сцени.

У м. Сан Пьер де Пор святкували День міста. І знову на березі океану звучить «Козацький марш», українські і французькі пісні - у творчому захваті об`єдналися Україна і Франція.

Учасників делегації підкорили зустрічі зі справжніми консервативними французами. які з дивуванням,, повагою, захватом, відвертістю, захопленням зустрічали українських мухикантів. Адже у Франції на акордеоні виконують легку музику, шансон, а українські музиканти замахнулися на виконання классики.

А ще Сергій Пелюк відзначив, що на французькому телебаченні вийшов фільм про блискучі виступи українських музикантів з Запоріжжя.

Юна вокалістка квінтету «Містерія» Олександра Зворигіна розповіла про райдужні та хвилюючі почуття відвідання Франції, Парижу, про добрих та вдячних глядачів. 

До речі, як казав заступник мера м. Сан Пьер де Пор: «Одна з дівчат співала з приголомшливою пристрастю в голосі!» Це була наша Олександра.

Светлана Костюк, фото Юрія Зелінського

http://jerait.com