Медіа-тренінг для запорізьких журналістів

http://jerait.com

У прес-центрі «Журналіст» Запорізької обласної організації НСЖУ відбувся медіа-тренінг на тему: «Кращі практики висвітлення в ЗМІ проблем внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали від збройного конфлікту в Україні як фактор суспільної стабільності».

Його учасниками були представники місцевих засобів масової інформації області, студенти факультету журналістики ЗНУ на чолі з деканом Віктором Костюком та слухачі-практиканти Школи юного журналіста з Бердянскька.

Тренерами заходу виступили Ліна Кущ - перший секретар НСЖУ та Віталій Голубєв - секретар НСЖУ, викладач НАУ «Острозька академія». Ліна Кущ наголосила, що подібні медіа – тренінги сприяють підвищенню довіри до ЗМІ і їх мета - обговорення питань та зустрічі з живими свідками-переселенцями зі своїми історіями.

На медіа-тренінгу у вигляді дискусії обговорювались актуальні питання висвітлення аспектів життя переселенців, проблем, які їх хвилюють, як сприймає їх населення певного району та як подавати в медіа життя мешканців окупованих територій.

Зокрема, відзначалося, що на Запоріжжі стартував унікальний пілотний проект «Бізнес Хаб» для підтримки підприємців-початківців, які бажають започаткувати і створити свій бізнес . Ним буде надана безоплатна можливість сформувати свої бізнес-плани та реалізувати їх. Перш за все цим можуть скористуватися переселенці і безробітні.

Тренінг проходив у формі живого діалогу . Журналісти Запоріжжя і області проявили живий інтерес до теми, вони наводили приклади з власного досвіду її висвітлення, активну участь в розмові взяли і представники внутрішньо переміщених осіб. 

Потім тренер Віталій Голубєв провів майстер-клас з підготовки інтерв’ю, яке, за його словами, тримається на трьох кітах: лексика журналіста, техніка інтерв’ю, контекст. По кожному пункту він надав розширені коментарі. Він також представив аудиторії свою нову книжку «Лайфхак для журналіста», яка буде допомогою як студентам так і досвідченим працівникам мас-медіа.

Підбиваючи підсумки заходу, тренери Ліна Кущ та Віталій Голубєв відзначили особливу атмосферу, яка панувала в прес-центрі під час дискусії. Її учасники активно працювали, проявили зацікавленість, небайдужіск зазначили наші гостів, не випадково третій рік поспіль Запорізька обласна організація НСЖУ визнається кращою в Україні.

Наприкінці додамо, що проект проведення медіа-тренінгів для журналістів з з висвітлення проблем внутрішніх переселенців реалізується у партнерстві регіонального об`єднання молоді з БО «Всеукраїнський благодійний фонд «Горєніє» та за фінансової підтримки Міністерства іноземних справ Німеччини.

Світлана Костюк

http://jerait.com