За безпеку журналістської діяльності, проти утисків свободи слова

http://jerait.com

В Києві відбулася експертна конференція "Посилення свободи і плюралізму ЗМІ в Україні". Організатором заходу виступив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арплем Дезір, спікерами були вітчизняні та міжнародні медіаексперти, а учасниками – майже 200 журналістів з національних та місцевих українських медіа, активісти НСЖУ.

Серед спікерів – генеральний секретар ЄФЖ Рікардо Гутьєррес, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, секретар НСЖУ Валерій Макеєв. Обговорення проблем та дискусії проходили в рамках чотирьох сесій: «Забезпечення різномаманіття та плюралізму медіа», «протидія дезінформації та пропаганді», «Безпека журналістів та подолання мови ворожнечі» і «Свобода художнього вираження».

Найбільш серйозна і активна дискусія розгорнулася навколо питання безпеки журналістів, бо воно сьогодні – головний камінь спотикання на шляху до демократії та свободи слова. 

Як заявив під час експертної конференції "Посилення свободи і плюралізму ЗМІ в Україні" представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір, _ - українська влада має зробити суттєвий крок в бік подолання безкарності за злочини проти журналістів і, нарешті, завершити розслідування вбивств Павла Шеремета та Олеся Бузини. Також Дезір публічно повторив свій заклик негайно і безумовно звільнити Станіслава Асєєва, Миколу Семену, Романа Сущенка та Олега Сєнцова.

Журналістам платять кінцеву ціну за їхню роботу. Ми радіємо рішенню суду щодо В’ячеслава Веремія, яким один зі зловмисників був засуджений. Але в більшості випадків, на жаль, порушники так ніколи й не були заарештовані. І не були притягнуті до відповідальності. Нині ми говоримо про Павла Шеремета, Олеся Бузину, згадуємо, наскільки це важливо – завершити розслідування щодо їх вбивств", – наголосив він.

Арлем Дезір відзначив, що українська журналістика "продемонструвала сміливість" у складні й вирішальні часи. Але звернув увагу, що безпека журналістів стала під загрозою не тільки в зоні збройного конфлікту.

"Багатьом журналістам погрожували і нападали за їхню роботу, що вони проводили розслідування з питань політичних, щодо випадків корупції. Я повторюю заклик – припинити безкарність проти журналістів. Притягнути до відповідальності тих, хто вчиняє злочини проти журналістів. Безкарність – це заохочення до ще більших злочинів. І розслідування нападів, погроз щодо журналістів, мають проводитися прозорим чином. Прозорість – це наш пріоритет", – наголосив Представник ОБСЄ.

З ґрунтовним повідомленням на цю тему виступив також голова НСЖУ Сергій Томіленко, він навів конкретні факти щодо бездіяльності влади і закону відносно безпеки журналістів, через яку кримінальні провадження практично не мають перспективи. А безкарність породжує нові злочини проти працівників ЗМІ і свободи слова в Україні.

В дискусіях, що розгорнулися на основних панелях експертної конференції взяли активну участь запорізькі журналісти – відповідальний секретар ЗОО НСЖУ Валентина Манжура, член секретаріату обласної журналістської організації, виконуючий обов’язки головного редактора газети «Запорізька правда» Наталія Зворигіна, радіожурналіст Костянтин Мороз (суспільне мовлення) та головний редактор Громадського ТБ Тарас Білка.

http://jerait.com