Рушник-велетень для запорозьких козаків

http://jerait.com

На території музейного комплексу «Запорізька Січ» відбулася незвична для України подія – посвячення запоріжанок у козачки. Вони – представниці «Запорозького жіночого козацтва», яке очолила відома журналістка Олена Шевчук. Олена – керівник молодіжного крила Запорізької обласної організації НСЖУ.

За словами журналістки, кураторки ініціативної групи «Запорозьке жіноче козацтво» Олени Шевчук, першим заходом жінки обрали дуже відповідальну акцію – вишити 2,5 метровий рушник, який в День Покрови Пресвятої Богородиці вони передадуть Всеукраїнській федерації «Спас». Перші стежки були зроблені два тижні тому. Близько 40 запоріжанок зробили свої стежки на рушнику-велетні. 

Жінки вважають цей рушник особливим, бо вишивали цей оберіг для запорозьких козаків. За словами президента Всеукранської федерації «Спас» Олександра Притули, рушник, який для них вишивали жінки, це – «символ миру і добра». 

— Для нас це дуже важливо, — зазначив Олександр Притула. — А ще важливо, що це традиція відродження. Одна справа, коли вишивають майстрині, професіонали, вони є авангардом культури. А інша — коли цю справу роблять жінки, для яких вишивання — це хобі. Велике спасибі ініціаторам, зокрема журналістці Олені Шевчук, яка зі “Спасом” і в спеку, і в холод. До речі, цією ініціативою вже зацікавилися і в інших регіонах України — в Києві, Білій Церкві, в Черкасах. Запоріжжя показує, що воно — козацька столиця України! Це креативно і від душі!

І ось 23 червня у Свято-Покровському храмі УПЦ КП, що на території музейного комплексу “Запорозька Січ», відбулось посвячення запорізьких жінок у “козачки” Церемонію посвяти очолив керуючий Запорізькою Єпархією УПЦ КП Єпископ Фотій. Після настановних слів архієрея присутнє жіноцтво – активістки, волонтерки, матері юних “спасовцев” стали колом та зачитали клятву на вірність Україні. 

Після чину посвячення у козачки був освячений і вишитий жінками рушник, який пробуде у храмі до свята Покрови Пресвятої Богородиці, а далі його вручать президенту “Спаса” Олександру Притулі. 

Представниці «Запорозького жіночого козацтва» починають вишивати нові рушники, які будуть передані нашім хлопцям, які боронять кордони України.

http://jerait.com