Як запорізькі журналісти створювали власну територію безпеки

http://jerait.com

В рамках підготовки до професійного журналістського свята Головне управління ДСНС України у Запорізькій області та наша обласна організація Національної спілки журналістів України організували квест з цивільного захисту для представників мас-медіа «Створи власну територію безпеки». Проходили вони на території НВК «Запорізька Січ» військово-спортивного профілю, на острові Хортиця.

По суті, це були нелегкі, відповідальні, але оптимістичні і веселі змагання з цивільного захисту з елементами доволі дорослої і цікавої гри. І запорізькі журналісти довели, що можуть не лише писати, знімати чи записувати на плівку, але й успішно опановувати і теоретично, і практично нелегкими навичками та теоретичними знаннями на предмет, як вести себе у надзвичайній ситуації, як створити власну територію безпеки.

У змаганнях взяли участь 7 команд, складених їх різних ЗМІ Запоріжжя. Власне, таку мету і ставили перед собою організатори квесту – озброїти медівників вмінням і знаннями для проведення спільної роботи рятувальників і журналістів - профілактувати безпеку життєдіяльності.

У квесті «Створити власну територію безпеки» взяли участь 35 представників більш, ніж 20 ЗМІ з Запоріжжя, Мелітополя, Дніпра та Києва. Подібний квест для медійників проводиться вперше. Перед стартом - рятувальники провели для учасників майстер-класи, аби підготувати до правильного виконаня завдань квесту. В кожну з семи команд ввійшло по 5 гравців. 

Квест складався з 9 етапів. У кожному з них були судді, серед яких і школярі – учасники Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки». На першому етапі учасники виступали в ролі рятівників у зоні техногенної аварії. Журналісти повинні були якнайшвидше одягти спеціальну форму та протигази. І головне – зробити це у правильній послідовності, відповідно до правил безпеки. Нашим колегам вдалося зробити це за лічені хвилини. 

Цікавіше було ще попереду. Медійникам треба було подолати етап «Скалодром». Завдання – швидко і вправно піднятися по прямовисній стіні до зазначеної відмітки. Тут потрібні і сильні руки, і вправність, а головне – наполегливість і підтримка друзів. Все це у наших колег було. Тож від штурмувавши скалодром, вони, не гаючи часу, вирушили на наступний етап.

У різних конкурсах журналісти не раз доводили, що головне – це вчасно підтримати один одного. Протягом квесту медійники встигли також перевірити свої знання в медицині, метеорології та пожежній безпеці.

Бронзовими призерами квесту стала команда представників центральних засобів масової інформації - «КП в Україні», «Дзеркало тижня», «Ukrainian Retail Association»; почесне срібло здобула збірна газет «Запорізька правда», «Новий день» та інформаційного порталу «Zabor». 

Чемпіонами ж квесту «Створи свою територію безпеки» і беззаперечними лідерами стала команда журналістів регіональних телевізійних каналів, а саме «Z», запорізький філіал Суспільне ТБ, Алекс і ТВ-5.

Змагання отримали підтримку соціально відповідального бізнесу. Завдяки цьому всі учасники квесту отримали цінні подарунки від соціальних партнерів заходу, а саме -, ВАТ «Запоріжсталь», Група компаній «Фокстрот», ТОВ «Хладар-Техсоюз», Зоопарк «Сафарі», Аквапарк «Острів скарбів».

«Важливість сьогоднішнього заходу важко переоцінити, адже він дав нам можливість навчитися новому і згадати вже засвоєне. Ми сподіваємося, що на прикладі нашої області такі змагання з цивільного захисту стануть доброю традицією і будуть проводитися на території всієї країни», - зазначила голова ЗОО НСЖУ Наталя Кузьменко на урочистій церемонії нагородження учасників змагань.

Валентина Бистрова

http://jerait.com