«Запорізька правда» у День вишиванки у Мистецькому арсеналі про євроінтеграцію та роздержавлення ЗМІ

http://jerait.com

У Києві до Дня вишиванки у Мистецькому арсеналі провели етнопоказ з дефіле за участю «українських амазонок» - жінок-військових, волонтерок, журналісток. Захід організований Міністерством інформаційної політики України і ГО «Всесвітній день вишиванки», відбувся за участі вищого керівництва держави та міжнародних дипломатів. Втім, був вельми демократичним - без звичних рамок і доглядів-контролів на вході, без розділення зон на VIP і для звичайних людей. Запросили доволі широке коло учасників. І «Запорізькій правді» знайшлося місце у перших рядах між послами Японії та Німеччини. Приємно, що всі учасники були у вишиванках. Навіть іноземці, проявивши щиру пошану до української традиції, вдягли яскраве і вельми красиве традиційне українське вбрання.

До події організатори підготували тканий рушник для проходу гостей, виставку 40 картин десяти сучасних художників з усієї України, картини-полотна «Українські амазонки», 3D-маппінг Петриківського та Самчиківського розпису. Також учасники заходу мали нагоду ознайомитись із старовинними строями з колекцій традиційного вбрання з регіонів України, яким понад 200 років. Їх возили по всьому світу і нарешті демонструють у Києві. Студенти в національному вбранні розповідали про традиційний одяг з різних регіонів України. 

На заході, що проходив у форматі дипломатичного прийому, можна було без проблем поспілкуватися з представниками керівництва держави. Зокрема, в залі були присутні очільник МІП Юрій Стець, Міністр культури України Євген Нищук, перша заступниця Голови Верховної Ради Ірина Геращенко, віце-прем’єрка з питань євроінтеграції Іванна Кліпуш-Цинцадзе та інші. Тож скориставшись нагодою, очільниця «Запорізької правди» Наталя Зворигіна обговорила висвітлення низки питань щодо європейських перспектив України, в цілому, та Запорізького регіону, зокрема, із пані Іванною. Говорили про євроінтеграцію та імплементацію європейських цінностей, а також про хід роздержавлення комунальних ЗМІ.

На подіум вийшли військові медики, журналістки, волонтерки, котрі сьогодні змінили звичні камуфляж та берці на вишиванки та підбори. Дефілювали вони в сукнях від українських дизайнерів. Частина дівчат – герої України, за плечима котрих криваві бої та сотні врятованих життів. Деякі красуні розповіли, що вперше за чотири роки війни взули туфлі, а не берці. 

- Я за два-три дні повернуся назад у Широкине. Не встигаю перемикатися, я так і лишаюся на війні. А тих, хто повернувся, такі заходи будуть стимулювати на мирне життя, вони згадають, як це – носити спідницю. Це круто, - вважає парамедик – прославлена на всю Україну Тайра. Під її проводом «Янголи Тайри» продовжують рятувати життя нашим захисникам.

http://jerait.com