Обговорили основні напрямки діяльності НСЖУ

http://jerait.com

20–21 квітня на Івано-Франківщині – в мальовничій місцевості гірського курорту «Буковель» - відбулося виїзне засідання правління й секретаріату НСЖУ. У засіданні взяли участь голова НСЖУ Сергій Томіленко, голова Ревізійної комісії НСЖУ Алла Малієнко, члени правління та секретаріату Спілки.

Учасники засідання розглянули низку питань. Жваве обговорення викликало питання про основні напрями діяльності НСЖУ щодо захисту прав журналістів та фізичної безпеки працівників ЗМІ.

– Ця проблема особливо гостра й, на жаль, з року в рік ситуація погіршується. Адже за злочини проти журналістів винні не дістають належного покарання: чимало справ узагалі не доходять до суду, або ж розвалюються за браком доказів, – відзначив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

– Тому Національна спілка журналістів продовжує наполягати на розгляді цієї проблеми на найвищому державному рівні та проведенні парламентських слухань. Ми також вимагаємо публічного звіту від керівників Генпрокуратури та правоохоронних органів щодо їхніх зусиль та дій, спрямованих на захист прав журналістів.

Також на виїзному засіданні обговорили підсумки реформування комунальної преси. Голова Черкаської обласної організації НСЖУ Тетяна Калиновська наголосила, що наразі триває останній з трьох років, що були передбачені законом на проведення реформування комунальних і державних ЗМІ. За результатами моніторингу Держкомтелерадіо, станом на 16 квітня 2018 року реформовано 187 друкованих ЗМІ й редакцій. Решта видань мають ще кілька місяців для завершення процесу роздержавлення.

Про роботу з журналістами-переселенцями з Донбасу та Криму та підтримку колег, які опинилися в непростій ситуації, розповіли перша секретар НСЖУ Ліна Кущ і секретар НСЖУ Олена Юрченко. Зокрема, за останні 3 місяці в цьому напрямі вдалося виконати цілу низку заходів: оздоровлено 6 журналістів і членів їхніх сімей на Івано-Франківщині, домовленість про безкоштовне медичне обстеження дітей журналістів-переселенців, надання матеріальної допомоги журналістці з Криму Олексині Дорогань, а також допомога в працевлаштуванні та участі в тренінгах і прес-турах.

Крім того, на виїзному засіданні члени правління й секретаріату НСЖУ говорили про захист прав членів спілки під час реорганізації ПАТ «НСТУ», перебіг переговорів з Укрпоштою щодо тарифів на доставку друкованої преси, підготовку до 60-річчя НСЖУ.

Також досвідом роботи з колегами поділилися керівники Івано-Франківської та Запорізької обласних організації НСЖУ – Лілія Боднарчук, Вікторія Плахта, Наталія Кузьменко та Валентина Манжура. Додамо для спілчан-земляків, що запоріжцям було про що розповісти, бо наша організація тримає рівень однієї з найактивніших. Нагадаємо, два роки поспіль ми визнавалися кращими в Україні. Рішуче налаштовані і на цей рік. Нам є про що звітувати. І жвавий інтерес колег з інших областей до наших заходів, до організації роботи – ще одне тому підтвердження.

Особливо хочемо підкреслити, що в цьому заслуга кожного з вас, шановні наші колеги! Бо це ваша активна участь у житті обласної організації – рушійна сила і запорука її успішної роботи. 

Нині ми розпочинаємо підготовку до 60-річчя НСЖУ і запрошуємо всіх долучитись до заходів з приводу цієї значної дати. План цих заходів буде опублікований на сайті після травневих свят. Тож вивчайте, надавайте свої пропозиції, беріть участь у цих заходах! Адже саме словосполучення «творча спілка» означає спільну роботу, яка допомагає кожному проявити свій талант, активну позицію, а отже – стати більш успішними і щасливими у головній справі нашого життя – Журналістиці. 

Валентина Бистрова

http://jerait.com