«Баяне коло на Запоріжжі»

http://jerait.com

З нагоди проведення Всеукраїнського конкурсу баяністів-акордеоністів «Баянне коло на Запоріжжі» у прес-центрі ЗОО НСЖУ «Журналіст» відбулася прес-конференція.

Сергій Пелюк, заслужений працівник культури, директор Запорізького музичного училища ім. П.Майбороди, яке три роки тому стало засновником цього музичного дійства, розповів журналістам, що конкурс буде проходити в актовій залі училища з 20 по 22 квітня цього року. Для участі в ньому вже зареєструвалися понад 100 солістів з 20 міст України та кращі акордеоністи-баяністи трьох музичних академій України. 

Це своєрідний ярмарок талантів баяністів-акорденіоністів, мета якого – показати майстерність кожного учасника, посприяти відкриттю нових обдарувань, дати їм можливість продовжити музичну кар’єру чи навчання на більш високому рівні. 

Почесний президент конкурсу - голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, а почесним головою журі буде особисто посол Франції в Україні Ізабель Дюмон.

В рамках конкурсу планується проведення арт - перфомансу учасників на о. Хортиця - величезний оркестр баяністів-акордеоністів виконає «Запорізький марш» Є. Адамцевича, - музичну візитівку нашого славетного краю, та твір французького композитора Ю. Жиро «Під небом Парижу».

Переможці отримають грошові премії, дипломи, пам’ятні медалі та сувеніри. 

Людмила Богдановська, директор Запорізького відділення «Альянс Франсез», розповіла, що конкурс «Баянне коло на Запоріжжі» за пропозицією посла Франції в Україні Ізабель Дюмон включений до програми фестивалю «Французька весна», який проходить в нашому місті в ці квітневі дні. Головна фішка конкурсу - його лауреати будуть нагороджені поїздкою до Франції, де матитимуть змогу виступити у соборах та концертних залах.

У прес - конференції також взяв участь студент музучилища, переможець кількох конкурсів акордеоністів-баяністів Михайло Передерій. Він вважає, що «Баянне коло на Запоріжжі» - один з найважливіших етапів у його творчому самовдосконаленні. Тому сподівається гідно представити запорізьку баянну школу і продемонструвати разом з усіма учасниками конкурсу, що не зважаючи на складні умови життя,українська музична культура живе, розвивається, збагачується новими творами і талантами.

Світлана Костюк

http://jerait.com