«Трудодні» Олександра Максимова

http://jerait.com

Фотовиставка з інтригуючую назвою «Трудодні» в рамках програми відзначення сторіччя «Запорізької правди» відкрилася вчора в міському фотоклубі. Фотокор газети Олександр Максимов, член Національної Спілки фотомитців України, представив на суд глядачів галерею документальних портретів наших сучасників. Трудодні, у розумінні автора, не стільки архаїчна система розрахунку за виконану працю, скільки художня характеристика сьогодення.

Експозиція налічує 80 робіт, датованих 2017 роком. Всі вони, за словами знаного майстра запорізької художньої фотографії - це результат спостережень за повсякденним життям звичайних людей. Може тому, фотографії Максимова мають магічну силу, вони ніби змушують глядача вдивитися в них, аби відчути душу і вдачу іншої людини. Це свого роду невеличкі, але змістовні оповідання, в яких миттєвість набуває ознаки вічності. 

Представлені роботи умовно розділені за напрямками: сільська школа, церковно-парафіяльна тематика, плин часу та міські портрети. На відкритті виставки художник зазначив, що своїми роботами намагався донести до глядачів не стільки ті чи інші події, скільки хотів розкрити образ людини, її настрій і характер.

Олена Піддубна

http://jerait.com