На шляху вирішення проблем

http://jerait.com

В гості до журналістів у прес-центр «Журналіст» ЗОО НСЖУ завітали президент Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (работодавців) «Потенціал» Олександр Головко та його заступник Валерій Крайній, які розповіли про результати, досягнення і пріоритети своєї роботи.

«Потенціал» об’єднує 180 провідних підприємств, бізнесових структур та 34 територіальні та галузеві організації работодавців. Послуги, які надаються, багаточисельні: митний та податковий консалтинг, юридичні послуги, кадровий аудит, булгалтерський аутсорсинг і т.д. Для виконання створені та працюють Ради підприємців і работодавців, Клуб молодого підприємця, робочі группи з питань надання митних консультацій та вирішення проблем у будівельній галузі , екологічна Рада і Рада работодавців агропромислового комплексу. 

Як зазначив Олександр Головко, велика проблема відсутність працівників підприємств середньої ланки, професійних кваліфікованих робітників. Якось забули про професійну агітацію та пропаганду, підвищення кваліфікації спеціалістів, які оволоділи знаннями в ВТУ, коледжах, технікумах. Для успішного ведення бізнесу треба навчатись, і для цього вже декілька років працює «Школа молодого підприємця». 

За минулий час керівники «Потенціалу» та ЗОФР побували майже на всіх промислових підприємствах міста та області, і мали змогу впевнитися, що ситуація непогана: металургія, машинобудування, сільгосппідприємства працюють і розвиваються. Успішно йде реконструкція «Запоріжсталі» та новозбудованого ливарно-механічного заводу, є закази у «Мотор-Січі», на «Укрграфіті» йде технічне переоснащення, встановлюється нове сучасне обладнання. Затребувана продукція підприємства «ЕЛТІЗ», яке виготовляє силові трансформатори. Може похизуватися Оріхівський район своїм підприємством «Орсельмаш», яке виготовляє навішувальне обладнання для сільгосптехніки і саме його використовує на полях. У Бердянську будується завод якірних цепів, а порт будує новий термінал. Розвивається ЗЗРК у м. Дніпрорудному та таке інше. Але викликів та проблем теж немало. Будівництво у Запорізькій області у занепаді, не затребувані наукові потужності. Є над чим працювати. Як сказав Олександр Головко, допомога ЗОСППР «Потенціал» включає ті моменти, де є недосконалість законодавства, виникають проблеми з аудитом, митницею, роботою податкової інспекції.

Світлана Костюк, фото Юрія Зелінського

http://jerait.com