Презентовано волонтерський альманах

http://jerait.com

У Новомиколаївському районі презентували волонтерський поетичний альманах творів місцевих авторів «Все, чим живу і дорожу».

До альманаху увійшли вірші та проза тридцяти одного митця. Автори – різні: за віком, статтю і професією, а об`єднує їх любов до рідного краю, історії, мови й народу. 

У районному історико-краєзнавчому музеї майже всіх авторів зібрав ініціатор видання збірки – лідер місцевої волонтерської організації «Хто, як не ми» Олександр Моргунов. Тут більшість із них зустрілися вперше і, познайомившись, стали справжніми друзями. 

Захід продовжився вшануванням пам’яті воїнів-захисників, загиблих за незалежність України у війні, що і понині точиться на Донбасі. До меморіалу героям-АТОвцям поклали квіти і на хвилину завмерли, віддаючи належне тим, хто не шкодував свого життя заради світлого майбутнього рідної землі.

А до районного будинку культури на презентацію альманаху зібрався справжній аншлаг. Тут були і юні новомиколаївці – учні з місцевих і навколишніх шкіл. Також чимало було тут і людей зрілих, які переймаються проблемами культурного розвитку рідного району.

Першим із гітарою на сцену вийшов Олег Сорока. Хлопець родом з Новомиколаївки. Тут закінчив школу. Свої перші вірші почав писати, коли проходив строкову службу в армії. Більшість з них поклав на музику, тепер вони – пісні. З початку війни на Донбасі він разом з дружиною став волонтером. Брав участь у бойових діях в АТО. У духовній семінарії вивчився на проповідника. Водночас Олег продовжує писати пісні та бере участь у багатьох концертах, які присвячені Україні та її захисникам. На сцені Олег виконав власну пісню «Земле моя» - своєрідне освідчення в любові до рідної Вітчизни. 

Віктор Стус, автор 15 книг, в їх числі кількох романів - «Помста атлантів», «Стріла для мудреця», «Арійський Спас», «Зловити характер-ника»; 11 повістей, трьох десятків оповідань, сімдесяти байок, п'яти драматичних творів,Член Національної Спілки письменників України та Національної Спілки журналістів України, заслужений журналіст України, заслужений журналіст АР Крим, нині мешкає у Симфірополі, але народився і виріс на Запоріжжі - в селах Михайлівському та Трудовому Новомиколаївського Району, спеціально з непідконтрольної Україні території прибув на цю подію, щоб привітати земляків. Його «Байки у прозі» також увійшли до альманаху. «Хочу щоб залишилися традиції розмовляти українською… Наш альманах—перша ластівочка, вірю в те, що будуть нові томи й інших поколінь», - відмітив у своєму виступі на сцені митець. 

Протягом понад двох годин, що тривала презентація, на сцену весь час виходили чуттєві та харизматичні читці і представляли вірші земляків. Особливо порадували публіку сонячні виступи наймолодших дітлахів. Захід прикрасили улюблені українські народні та естрадні пісні у виконання місцевих солістів. Їх співали всім залом.

Завершальними словами концертної програми стали слова вдячності до меценатів, що допомогли у реалізації проекту. Також щиро дякували організатори презентації керівникам Новомиколаївської районної ради і райдержадміністрації, управлінню культури РДА, керівництву районного будинку культури за надану допомогу у підготовці заходу. Після презентації автори альманаху тут же у залі провели автограф-сесію. Кожен з учасників заходу прагнув отримати книгу й підписати одразу у декількох авторів.

http://jerait.com