Новини спілчанського життя

http://jerait.com

Відбулося засідання правління ЗОО НСЖУ. Вже традиційно відкрив його прийом нових членів до спілки. Радує той факт, що це в переважній більшості молоді журналісти. Цього разу рішенням правління до лав НСЖУ прийняті Михайло Арман з Токмака, Марина Карабань та Владислава Яковлєва з Бердянська.

Чимало думок та емоцій викликало обговорення питання щодо процедури присвоєння звання «Заслужений журналіст України». Члени правління були одностайні в тому, що для більш об’єктивної оцінки внеску того чи іншого журналіста в загальну творчу справу кандидатури на цю високу відзнаку органи державної влади в області могли би погоджувати з обласною журналістською організацією. Бо останнім часом траплялися непоодинокі випадки, коли наша творча спільнота дізнавалась про присвоєння звання тому чи іншому журналісту вже постфактум.

Члени правління ухвалили звернення з цього приводу до голови Запорізької обласної державної адміністрації К.І. Бриля. Текст звернення додаємо.

На засіданні також обговорено хід підготовки до відзначення на початку листопада цього року сторіччя газети «Запорізька правда», урочистості з цієї нагоди пройдуть в концертному залі ім. Глінки. Наступного дня заплновано проведення круглого столу – «Регіональні україномовні медіа: трансформація, виклики, перспективи».

Наступним питанням було проведення передплати на журнал «Журналіст України». Відзначено. Що наше професійне видання стало більш актуальним та цікавим, на його сторінках стали більше висвітлювати актуальні проблеми з життя журналістської спільноти, досвід роботи обласних організацій, розповідати про редакційні колективи та про рядових журналістів. Організовано проведена передплата на це видання – запорука стабільності та змістовності роботи колективу журналу.

На засіданні також оговорили поточну спілчанську роботу. Зокрема, Майя Мурзіна розповіла про підготовку до осінньої зустрічі журналістів-ветеранів (вона від правління відповідає за роботу з ними), Олена Шевчук, яка курує роботу з молоддю познайомила членів правління із заходами, які планує провести молодіжне крило ЗОО НСЖУ, а голова Бердянської міської журналістської організації Юлія Тисленко розповіла про підготовку до проведення чемпіонату зі стрільби серед журналістів.

Наприкінці засідання голова ЗОО НСЖУ Наталія Кузьменко повідомила правління, що нам вдалося вирішити питання про продовження договору оренди наших приміщень на правах позички. Відповідне рішення було прийняте на жовтневій сесії обласної ради. Це значно полегшує нам роботу, дає можливість спрямувати заощаджені кошти на розвиток організації та допомогу ветеранам.

Валентина Бистрова

Звернення до голови Запорізької обласної державної адміністрації Бриля К.І.

Шановний Костянтине Івановичу!

 
До Вас звертається Запорізька обласна організація Національної спілки журналістів України з проханням звернути увагу на процес подання клопотання на присвоєння звання «Заслужений журналіст України» у ввіреному вам регіоні.
 
На жаль, сьогодні творчі спілки є лише передостанніми в переліку тих, хто, згідно з Положенням про нагородженням почесними званнями, може клопотати про присвоєння почесного звання (в т.ч. «Заслужений журналіст України»). До того ж, як вказує п. 13 Указу Президента України 2001 року, «Клопотання, які порушуються творчими спілками, об'єднаннями громадян, мають бути попередньо погоджені з відповідними центральними органами виконавчої влади, державними адміністраціями».
 
Фактично творчі спілки відлучені від реального впливу на процес присвоєння почесних звань членам цих спілок, що знецінює їх роль і є нелогічним. Адже саме творчі спілки можуть найбільш об’єктивно оцінити внесок колеги в розвиток певної вітчизняної галузі, в т.ч. журналістики, бо саме цей критерій є підставою, згідно з Указом Президента України, для присвоєння почесного звання.

На жаль, за останні роки ми маємо такі непоодинокі негативні приклади. Не всі журналісти, яким це почесне звання присвоєне без погодження з творчою спілкою, на наш погляд, відповідають високим професійним критеріям.
 
Запорізька обласна організація НСЖУ просить Вас надалі при підписанні документів на присвоєння почесного звання «Заслужений журналіст України» зважати на думку творчої спільноти. Що, врешті-решт буде певною додатковою гарантією, що звання отримають дійсно найкращі журналісти.
 
Дякуємо за увагу до нашого Звернення.

Прийняте на засіданні правління ЗОО НСЖУ 12.10.2017 року.
 
Голова правління ЗОО НСЖУ                                               Наталія Кузьменко
Відповідальний секретар ЗОО НСЖУ                                    Валентина Манжура

http://jerait.com