Творча співдружність митців та журналістів

http://jerait.com

В рамках постійно діючого проекту ЗОО НСЖУ «Клуб творчих зустрічей», в прес-центрі «Журналіст», відбулася прес-конференція з приводу відкриття 78-го концертного та 61-го симфонічного сезонів Запорізької обласної філармонії.

На зустріч до журналістів прийшли Ірина Конарєва - генeральний директор філармонії, заслужений працівник культури України, Ольга Беженарь - художній керівник філармонії, заслужена артистка України, В’ячеслав Редя - головний диригент академічного симфонічного оркестру філармонії, народний артист України, Лілія Гринь - художній керівник козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» філармонії, заслужений діяч мистецтв України.

78-й концертний сезон цього року у Запорізькій обласній філармонії відкриє ІІ Всеукраїнський фестиваль «БЛАГОFEST» 29-30 вересня. Окрім запорізьких митців, в програмах візьмуть участь професійні музичні колективи та солісти з Києва, Тернополя, Дніпра, Івано-Франківська, Полтави, Харкова.

Як розповіла Ірина Конарєва, сезон обіцяє бути насичений новими проектами, прем’єрами, святковими концертами до календарних та професійних свят. Готуються творчі вечори артистів Запорізької обласної філармонії, козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці».

6 жовтня відбудеться відкриття 61-го симфонічного сезону, а 20 жовтня до 30 - річчя творчої діяльності головного диригента, народного артиста України В’ячеслава Реді відбудеться традиційний концерт «Маєстро запрошує».

Знаковою подією в мистецькому житті колективу філармонії стане концерт до 60-річчя академічного симфонічного оркестру 3 листопада, який запорізькі музиканти представлять 9 листопада у Києві, в Національній філармонії України. 

Збагатять культурне життя Запоріжжя Міжнародний конкурс-фестиваль дитячого та юнацького виконавчого мистецтва «Акорди Хортиці» та Всеукраїнський фестиваль бандурного мистецтва «Хортицький Кобзар».

В’ячеслав Редя розповів про репертуар гала-концерту 6 жовтня. В ньому будуть виконані кращі класичні музичні твори cвіту, а вишуканий шарм концерту створить соліст із Франції Максим Зекіні (фортепіано). 

На концерт до 60-річчя оркестру, що відбудеться 9 листопада у Києві, колектив оркестру підготував яскраву прем’єру - масштабну симфонію №2 «Запорізькі козаки» композитора Глієра, яку в Україні досі ніхто не виконував. 

В новому сезоні розширюється географія виконавців - у квітні відбудеться прем’єра концерту, в якому візьмуть участь артисти з Ізраїлю, Сербії, тощо.

Про масштабний мистецький проект «БЛАГОFEST» розповіла журналістам Ольга Беженарь. Він об’єднує в єдину духовну родину митців з усіх куточків України. У програмі фестивалю - органна музика, бездоганне хорове мистецтво, представлена багата палітра української та західноєвропейської класики, твори сучасних композиторів.

Лілія Гринь почала свою розповідь з прем’ерної новинки – рок-концерту для молоді, в якому поєднано етнічну, фольклорну та рок-музику – абсолютно новий і надзвичайно цікавий формат. 

Готуються прем’ерні покази для дітей. Це - «Мульконцерт», «Музична Країна», а також новорічні програми.

І, звичайно ж, за доброю традицією, у всіх цих заходах будуть брати участь журналісти. І слухати, і дивитись, і висвітлювати їх у ЗМІ. Окремим напрямком творчої співдружності нашої журналістської організації та обласної філармонії є програма для ветеранів ЗМІ. Вони, завдяки такій співпраці, мають можливість відвідувати концерти та виступи симфонічного оркестру на благодійних засадах.

Світлана Костюк

http://jerait.com