Фестиваль «Золота Хортиця – 2017»

http://jerait.com

Про начало 6-го відкритого фестивалю Альтернативного українського театру «Золота Хортиця» у пресс-центрі ЗОО НСЖУ розповіли представники його оргкомітету . Це Володимир Назаренко – головний спеціаліст Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради та творчий костяк Запорізького муніціпального театру –лабораторії «ВІ» Андрій Романов - головний режиссер Запорізького муніціпального театру танцю, режиссер, Олександр Протип - другий режиссер , Ольга Лещова – актриса.

Вони запросили журналістів і мешканців нашого міста стати гостями та глядачами театрального тижня з 21 по 30 вересня 2017 року.

Фестиваль «Золота Хортиця» відкриється 21 вересня о 16-30 виставою театра - лабораторії «ВІ» «Кольоровий сон. Птаха» на площі Маяковського. Вибір саме цього міста не випадковий, в проектах вона повинна була мати назву Театральна. Тут вперше в Запоріжжі городяни та гості міста і побачать вуличний варіант. 

Метою фестивалю є розширення географії театров, обмін досвідом в театральній галузі, навчання, взаємодія та спілкування театральних фахівців. В події примуть участь такі театри України, як то: Творче об’єднання «DIY -театр» (Харків), «PRO.Театр» (Запоріжжя), Народний молодіжний театр «Муравейник» (Новомосковськ), Театр-студія «Біла Ворона» (Київ), Театр « ГаРмИдЕр» (Луцьк), «THEATRUM MUNDI» (Чернігів), Театр Сучасного Діалогу (Полтава), Театр «Сонях» (Рівне), Харківський театр для дорослих, Театр-лаборатория «VIE» (Запоріжжя).

Експертами фестивалю запрошені фахівці - Неда Нежданова (Надія Мирошниченко) - драматург, культуролог, керівник відділу драматургічних проектів Національного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса та Ігор Борис – доцент, заслужений діяч мистецтв України, декан факультету театрального мистецтва Харківської державної академі\ культури.

У рамках фестивалю «Золота Хортиця»-2017» з 22 по 30 вересня 2017 року у приміщенні Запорізького муніціпального театру-лабораторії «ВІ» відбудеться показ вистав та проведення фахових майстер-класів від театрів учасників та від незалежних театральних експертів. 

Світлана Костюк, фото Юрія Зелінського

http://jerait.com