З початку року за злочини проти журналістів відкрито 149 справ

http://jerait.com

З січня по липень 2017 року, за даними Генеральної прокуратури України, зареєстровано загалом 149 кримінальних проваджень щодо злочинів, вчинених стосовно працівників засобів масової інформації. З них тільки 14 (з урахуванням кримінальних проваджень щодо правопорушень минулих років) були передані до суду. Інформацію щодо стану розслідування злочинів, пов’язаних з перешкоджанням професійній діяльності журналістів у 2017 році надала ІМІ уповноважена особа ГПУ.

13 кримінальних проваджень було розслідувано за статтею “Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів” та 1 справа - “Погроза або насильство щодо журналіста”.

Окрім того, з початку 2017 року правоохоронці зареєстрували 113 кримінальних правопорушень за статтею “Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”, з яких 35 були закриті. 30 кримінальних проваджень - “Погроза або насильство щодо журналіста”, з яких 4 закрито, 5 - “Умисне знищення або пошкодження майна журналіста». Також правоохоронні органи зареєстрували 1 кримінальне провадження - “Посягання на життя журналіста”.

На думку виконавчої директорки ІМІ Оксани Романюк, потрібно активізувати розслідування злочинів проти журналістів. “Як мінімум, треба провести публічне засідання робочої групи при Адміністрації Президента з питань безпеки журналістів, наприклад, до Дня пам’яті загиблих журналістів - 16 вересня. Окрім того, є питання щодо розслідування вбивства Павла Шеремета та досі непокараних нападників на журналістів під час подій Майдану у 2013-2014 роках (за даними ІМІ, тоді постраждало 206 журналістів)”, – сказала Романюк.

Окрім того, медіа-юрист ІМІ Роман Головенко звертає увагу, що кількість відкритих кримінальних проваджень не означає, що всі їх буде передано до суду. “За КПК, провадження відкривається за будь-якою заявою про злочин, навіть і фактологічно безпідставною. Але ця норма правоохоронними органами виконується не завжди (іноді заяви про злочин розглядаються за ЗУ Про звернення громадян, а не за КПК), тому можна вважати, що звернень у правоохоронні органи було насправді більше, аніж зареєстровано проваджень”, – сказав Головенко.

У липні ІМІ зафіксував найбільшу кількість побиттів журналістів, що сталися з початку року в Україні.

http://jerait.com