Українська влада інформує Раду Європи про намір розслідувати напад на бердянських журналістів

http://jerait.com

На ресурсі Платформа Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів з’явилася офіційна відповідь Уряду України щодо розслідування нападу на тележурналіста ТРК «ЮГ» Володимира Головатого та телеоператора у Бердянську.

У повідомленні значиться, що 10 червня 2016 року було внесено цей випадок у Єдиний реєстр досудових розслідувань. Справу було об’єднано зі ще однією справою про напад на журналіста Анатолія Кириленка. Хід досудового розслідування розглядався на оперативній нараді за участі керівництва обласної прокуратури 9 березня 2017 року. Досудове розслідування продовжується під контролем прокуратури. А Міністр інформаційної політики України Юрій Стець особисто контролює хід справи у співпраці з Національною спілкою журналістів України. 

Декларується також, що всі порушення прав журналістів мають бути належним чином розслідувані. «Українська влада засуджує будь-які напади на журналістів під час виконання своїх професійних обов’язків і закликає всі відповідні органи дати належну оцінку таким фактам», – ідеться в повідомленні. 

Нагадаємо, що в липні 2016 року сталося відразу кілька брутальних нападів та побиття знімальної групи телеканалу «Юг» з мыста Бердянська. Журналісти навіть підписали відповідне звернення до Генпрокуратури щодо нерозслідування цих випадків. 

Національна спілка журналістів України також неодноразово порушувала питання про ці злочини перед владою і правоохоронними органами. Міністр інформполітики Юрій Стець після звернення НСЖУ пообіцяв узяти цю справу на особистий контроль.

http://jerait.com