Фахове навчання журналістів

http://jerait.com

Творча група «Запорізької правди» пройшла триденний вишкіл з питань вдосконалення стратегії розвитку видання, дотримання законодавчих норм з працевлаштування і професійної діяльності, подальшого фахового навчання журналістів, безпеки роботи у зоні конфліктів. Захід відбувся у столиці в рамках проекту «Голос місцевих ЗМІ».

«Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів»–це півторарічний проект, фінансований Європейським Союзом. Проект виконується медіа-консорціумом на чолі з Фундацією Томсон, Великобританія. Співорганізатором консорціуму виступив Інститут регіональної преси та інформації (ІРМІ), Україна. 

У тренінгу взяли участь представники восьми українських медіа, які пройшли попередній конкурс і були обрані для участі у проекті. У числі учасників окрім представників газет були також фахівці телекомпаній та інтернет-ресурсів з різних регіонів України.

Тренери Зоя Чарльз, Фундація Томсон, Велика Британія, та Тарас Бойкович, IRMI, Україна запропонували широку палітру навчальних прийомів та практичних занять. Адже кожний з них має величезний досвід роботи і вражаючі результати. 

Так, Зоя Чарльз – репортер та редактор з більш ніж 25- річним досвідом роботи в ЗМІ. Розпочавши свою журналістську кар’єру у якості стрінгера та продюсера відео-відділу Рейтер, Зоя понад двадцять років працювала у різних департаментах Бі-Бі- Сі як журналіст, продюсер, головний редактор та керівник декількох відділів. У якості теле- та радіожурналіста Служби новин Бі-Бі-Сі Зоя висвітлювала події у всьому світі, працюючи у Великій Британії, Росії, Україні, США, Ізраїлі, Афганістані та Кувейті. Має великий досвід роботи в гарячих точках. Протягом декількох років керувала одним з веб-сайтів Бі-Бі-Сі та входила до команди менеджерів, що переводили радіосервіси на мультимедійний режим роботи. Протягом останніх декількох років Зоя створювала експериментальний відділ Бі-Бі-Сі, який розробляв нові формати відеоконтенту для телебачення та веб-платформ, та була його керівником. Всесвітня служба Бі-Бі-Сі стала першою редакцією, яка почала використовувати дрони для зйомок та створювати мультимедійні проекти, за використанням анімації, візуалізації даних та інших інноваційних технологій у новинах. В тому числі, цей відділ виготовляв комерційні фільми інформаційного характеру для показу на Бі-Бі-Сі та партнерських станціях. Ці проекти неодноразово отримували престижні міжнародні премії та нагороди. Зоя має великий досвід у сфері стратегічного планування – вона була однією з авторок докладу, який став основою нещодавно прийнятої стратегії цифрового розвитку Бі-Бі-Сі. Для Фундації Томсон Зоя наразі проводить тренінги з мультимедійної журналістики для журналістів, редакторів та керівників ЗМІ.

Тарас Бойкович - один із співзасновників Міжнародної громадської організації «Інститут регіональної преси та інформації» (IRMI/ІРПІ). Адвокат, спеціалізується на цивільному та адміністративному праві, в тому числі на медіа-законодавстві. З 2003 року працює у проектах з навчання професійним стандартам журналістики. Як експерт брав участь у багатьох тренінгових програмах для журналістів та спеціалістів зі стратегічної комунікації. Забезпечує експертизу з питань доступу до інформації, правових норм інформаційної діяльності.

Ретельну увагу приділили українські медійники питанням формування стратегічної внутрішньої комунікації та комунікації з аудиторією, які виклала Зоя Чарльз на прикладах роботи Бі-Бі-Сі, тренерка навчила менеджерів ЗМІ проводити співбесіди з потенціними працівниками з урахуванням їх професійних навичок і компетенцій.

Медіа-юрист Тарас Бойкович розкрив можливості застосування контрактної форми працевлаштування в медіа, мотивації та стимулювання персоналу.

Важливі для подальшого розвитку ввірених їм ЗМІ питання керівники змогли з’ясувати у ході індивідуальних консультацій з тренерами.

Цікавою і корисною для учасників заходу була і сесія із запрошеним доповідачем Сергієм Казарієм, Рейтер з питань специфіки роботи журналіста в зонах проведення військових дій.

- Наразі ми отримали від фахівців додаткові інструменти для вдосконалення своєї роботи, - коментує захід виконуюча обов’язки головного редактора газети «Запорізька правда» Наталя Звориігна. – Прагнемо вдосконалюватись заради наших читачів, бути на передовій найгарячіших тем і подій. А отже заходи безпеки у нашій професійній діяльності мають бути нами опановані та ефективно використовуватись. І це стосується, в першу чергу, підготовки наших матеріалів із зони розмежування. Нинішній тренінг збагатив нас не тільки теоретичними знаннями, але й практичними навичками.

http://jerait.com