Через терни – до реформування

http://jerait.com

Редакція газети «Розінформ» продовжує тримати кругову оборону проти беззаконня і свавілля тих, хто за посадою повинні стояти на сторожі закону.

Ми вже не раз розповідали про перипетії маленького, але незламного редакційного колективу Розівського району, яка рішенням Кабінету Міністрів України серед багатьох інших була включена до першого етапу роздержавлення комунальних ЗМІ, як того вимагає відповідний Закон. І, якби депутати Розівської райради та її керівництво в особах Володимира Новобранова та Вікторії Хассай брутально і цинічно цей Закон не порушували, видання «Розінфом» вже б кілька місяців могло працювати по-новому. 

Натомість колектив і його керівник, член НСЖУ Людмила Подріз вже другий рік зайняті судовою тяганиною. Виникла доволі дивна ситуація: всім зрозуміло, що правда на боці редакції, та ніхто не може ввести ситуацію в нормальне русло. 

Уявивши себе місцевими царьками горе-керівники ніяк не хочуть дотримуватись Закону: то не проголосували, як він того вимагає, свій вихід із засновників газети, то заступник голови райради Вікторія Хассай, не маючи ніяких юридичних підстав, вчиняє правопорушення, звільняючи редактора всупереч не тільки Кодексу про працю, а й здоровому глузду взагалі. А коли суд визнав правопорушення, замість того, щоб виправити ситуацію, почала втручатися в роботу редакції, намагатися провести засідання редколегії, призначаючи на місце законно працюючого редактора особу для тимчасового виконання обов’язків. І що їй від того, що справа ще буде на початку вересня розглядатися в апеляційному суді, всіма своїми вчинками заступник голови райради Вікторія Хассай стверджує, що для неї Закон не писаний.

Запорізька обласна організація НСЖУ, як і раніше, підтримує колег з районної газети, тому зробила Звернення стосовно ситуації з роздержавленням газети «Розінформ» та перешкоджанням роботі редакції особисто до Президента України, Гаранта Конституції і законності, щоб нарешті охочі крутити законом, як дишлом, отримали по заслузі, а колектив журналістів районки зміг спокійно працювати у нормальному законодавчому полі. 

Національна Спілка журналістів України наше Звернення до Президента України підтримала. Голова Спілки Сергій Томіленко пообіцяв особисто зайнятися цим питанням.

Валентина Бистрова

http://jerait.com