Про спроможність громад – журналістським словом

http://jerait.com

Своє 25-річчя відзначає Асоцація міст України (АМУ), із Запорізьким відділенням якої нашу журналістську організацію вже третій рік поспіль пов’язують тісна співпраця та спільні творчі проекти на благо запорізької громади. Зокрема, нещодавно відбувся прес-тур до Преображенської територіальної громади, а з початку року проводиться спільний творчий конкурс для журналістів районних газет на краще висвітлення проблем створення та діяльності територіальних громад.

За словами Ігоря Бірюкова, голови Запорізького відділення АМУ, одним із пріоритетних завдань Асоціації є підвищення спроможності українських міст, сіл і селищ. По-друге, це - захист інтересів місцевих громад, сприяння розвитку місцевого самоврядування. По-третє, формування законодавчої бази місцевого самоврядування. Саме завдяки АМУ тільки в минулому році було прийнято 38 надважливих Законів для місцевих громад.

Крім того, Асоціація опікується методичним забезпеченням навчання місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, спеціалістів, які працюють у системі місцевого самоврядування, та підготовці, перепідготовці і підвищенню кваліфікації службовців органів місцевого самоврядування.

АМУ і її представники в Запорізькому краї є «локомотивом», який двигає громади до об’єднання в процесі децентралізації влади. Це складний, але дуже динамічний шлях, який інші держави проходили десятиріччями, а ми маємо пройти за кілька років. 

І результати вражаючі! Громади, що об’єдналися, слугують кращим аргументом для інших, бо їх досягнення приголомшливі. Бюджети виросли в кілька разів. Йде розбудова сіл та селищ. Асоціація ж допомагає громадам в цьому складному адміністративному процесі. 

Принагідно хочемо нагадати колегам-журналістам: конкурс на краще висвітлення життя та діяльності територіальних громад триває. Тож готуйте та подавайте свої газетні публікації чи аудіо-відеоматеріали до обласної організації НСЖУ з поміткою: «На конкурс». Роботи приймаються до 18 серпня включно.

Наталія Федорова

http://jerait.com