Перша ластівка

http://jerait.com

В українських ЗМІ продовжується процес реформування. З 224 видань, які взяли участь у першому етапі, вже отримали незалежність від вказівок влади 50 комунальних та державних медіа.

В Запорізький області першою ластівкою роздержавлення стала газета «Голос Гуляйпілля», яка успішно завершила процес реформування і отримала свідоцтво про державну реєстрацію друкованих ЗМІ.

Директор новоствореного ТОВ «Редакція газети «Голос Гуляйпілля» Тетяна Велика розповіла, як редакції вдалося отримати заключний документ у перетворенні комунальної установи .

- Ми почали з того, як і усі видання: на загальних зборах трудового колективу редакції прийняли рішення про вихід органів місцевого самоврядування зі складу засновників та перетворення редакції в суб'єкт господарювання зі збереженням назви, цільового призначення та тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації. Наступний крок видався достатньо складним – вмовити депутатів районної затвердити рішення колективу. Без дипломатичних заходів, чесно кажучи, не обійшлося, але ж це було того варте. Нарешті депутати прийняли необхідне нам рішення, і ми отримали жадану самостійність. 

Поздоровляємо гуляйпільських колег, бажаємо успіхів в новому форматі та вдячних читачів.

Але ж, нагадуємо, не всі редакції, які шли та йдуть шляхом роздержавлення, отримали депутатську згоду. До сих пір триває боротьба з районними депутатами за дотримання букви закону у Розівському районі (газета «Розінформ»), у Оріхівському районі (газета «Трудова слава»), у м. Токмак (газета «Наше місто Токмак»). Сподіваємось, що за допомогою НСЖУ і їм все ж таки вдасться добитися справедливості.

http://jerait.com