Мова журналістики – виваженість і толерантність

http://jerait.com

Саме про це йшлося на тренінгу, який був проведений для запорізьких мас-медіа в прес-центрі ЗОО НСЖУ «Журналіст». В гості до запорізьких журналістів завітали Олександр Назаренко – голова Чернігівської обласної організації НСЖУ та юрист Іван Петрикей.

Йшла мова про необхідність дотримування журналістських стандартів, коли йде мова про таку болючу для суспільства проблему, як висвітлення питань, пов’язаних з життям і проблемами тимчасово переміщених осіб із зони АТО. Адже, попри все, вони – громадяни України, мають ті ж права, як і кожен з нас. Тільки так сталося, що на їх долю випали нелегкі випробування. І саме журналісти своїми професійними та виваженими публікаціями повинні допомагати створювати в суспільстві атмосферу поваги та співчуття до цих людей.

Разом з тренерами журналісти обговорили теми та мову таких публікацій і сюжетів, поділилися досвідом висвітлення життя і проблем тимчасово переміщених осіб із зони АТО.

Не меш цікавою і плідною була і дискусії з проблем реформування місцевих ЗМІ, адже більша частина учасників тренінгу – редактори районних газет, а, отже, мають безпосереднє відношення до цієї не менш проблемної теми. Юридичні поради, які вони отримали від тренерів, допоможуть зорієнтуватись в доволі непростих питаннях реформування їхніх видань.

Валентина Бистрова

http://jerait.com