Другий рік реформування – зміни до Закону на черзі денній

http://jerait.com

В рамках підготовки до слухань Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації щодо внесення змін до Закону України про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ Координатор проектів ОБСЄ в Україні спільно із Державним комітетом з питань телебачення та радіомовлення, Українською асоціацією медіабізнесу (УАМБ), Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ), Національною спілкою журналістів України та ГО Платформа з прав людини провели обговорення проміжних підсумків ходу реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ. До участі в заході запрошено співробітників Міністерства юстиції України та Державної реєстраційної служби.

У заході, що пройшов у державній інформаційній агенції УКРІНФОРМ взяли участь виконуюча обов’язки головного редактора газети «Запорізька правда» Наталя Зворигіна та головний редактор газети «Наше місто Токмак» Віталій Голод.

В ході обговорення запорізькі журналісти представили власний практичний досвід участі підпорядкованих їм редакцій у процесі реформування. Зокрема, очільник «Запорізької правди» Наталя Зворигіна поділилася результатами плідної співпраці видання із депутатським корпусом Запорізької обласної ради (засновника газети) щодо забезпечення життєспроможності та життєдіяльності єдиного у краї україномовного видання регіонального рівня. Таким чином та за сприяння проекту ОБСЄ, спрямованого на підтримку реформування ЗМІ в Україні( газета на конкурсних засадах стала учасником цього проекту) вдалося відродити дієвий інструмент взаємодії влади і громади, змінити його формат на конструктивне community media і підготувати до ефективного реформування на другому етапі. Нажаль,ситуація з газетою «Наше місто Токмак» не така райдужна. Оскільки депутатський корпус Токмацької міської ради так і не досяг одностайності у питанні щодо подальшої долі видання. Сумна ситуація у Запорізькій області склалася і в Розівському та Оріхівському районах, де й досі депутати вважають за можливе утримувати районки на короткому ланцюгу. Втім, роздержавлення ЗМІ – процес невідворотній. Про успішний досвід розповіли редактори колись комунальних газет, що нині вже перейшли у приватну власність і ведуть успішну фінансово-господарську діяльність.

Юристи, редактори та медіа-експерти розглянули типові ризики для редакцій та обговорили зміни, які доцільно було б внести до законодавства для забезпечення повноцінного процесу роздержавлення. Проект змін буде внесено до ВРУ найближчим часом.

Слухання у Комітеті Верховної Ради з питань свободи слова та інформації щодо внесення змін до Закону України про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ заплановане на 24 травня.

Прес-центр ЗОО НСЖУ

http://jerait.com