Державна доктрина інформаційної безпеки – цілі, завдання, перспективи реалізації

http://jerait.com

Обговорення питання підтримки державної програми з інформаційної безпеки стало темою круглого столу, що відбувся в прес-центрі «Журналіст» ЗОО НСЖУ. Модератором заходу виступив Дмитро Сухінін, голова Всеукраїнського Комітету з питань преси та інформації козацьких ЗМІ, голова Координаційної Ради козацтва ЗОДА, письменник, журналіст, член ЗОО НСЖУ.

Для окреслення завдань, які постають перед громадськими активістами, представниками інформаційних військ, професійними журналістами, в реалізації положень Доктрини інформаційної безпеки зібралися члени ВКПШК ЗМІ, КРК ЗОДА, учасники АТО, волонтери. Серед яких Сергій Ігнатченко, радник КРК ЗОДА по співпраці з навчальними закладами, Павло Білан, ліквідатор аварії на ЧАЕС, Віта Михайлова, заступник директора Запорізького Січового колегіуму, Анатолій Шеремет, кошовий отаман громадської дитячої та молодіжної організації «МОЛОДА СІЧ», Олександр Таран, учасник АТО, Костянтин Гитов, кошовий отаман Запорізького війська Низового «Запорізька Січ», представники Спілки козаків Південно-Східної України, МГО «Козацький Кош Запоріжжя» та ще багатьох громадських організацій міста і області.

У ході круглого столу було обговорено створення у нашому місті умов для ефективного протистояння інформаційній війні проти України, яку проводить російська пропаганда, та програми інформаційної підтримки культурно-історичних та національно-патріотичних заходів держави, громадськості та козацтва. 

Як зауважили виступаючі, на Запоріжжі задовго до прийняття Державної доктрини, розпочалась активна робота по висвітленню правдивої інформації щодо трагічних подій останніх років. Всеукраїнський Комітет козацьких ЗМІ вже три роки за допомогою інтернет ресурсів розповідає про події в АТО всім небайдужим українцям, росіянам, білорусам, Європі та усьому світу. Проводяться строкові та безстрокові операції «Дозор», «Перехоплення», «Козацький волонтер», акції «Школярам про українську армію», «Вшануємо могили предків» і таке інше.

Але, без державного фінансування український волонтерський рух не може в повній мірі протистояти ворожій пропаганді, в якій задіяні інститути та політтехнології. Для розповсюдження важливої чесної інформації про події на фронті, козацького руху опору необхідні людські ресурси та бюджетні кошти. На жаль, в обласному бюджеті не закладено коштів на видання книжок, розміщення патріотичних банерів, швидкого розповсюдження інформації, яка має наміри серйозного впливу на політичну ситуацію у період гібридної війни для захисту безпеки держави.

Робота по козацькому спротиву не є системною в України. Вона активно ведеться у Запоріжжі та ще декількох містах, таких як Харків, Київ, Львів. Це питання потребує розвитку та уваги, бо це є питанням виховання зростаючого покоління у дусі патріотизму та поваги до всього українського, відданості до Батьківщини.

Настав час підняти інформаційний спротив з волонтерських засад на вищий рівень. Інтелектуальні і професійні сили є. Потрібна фінансова підтримка. І часу на розкачку немає.

За підсумками круглого столу оргкомітет створить протокол, з яким звернеться до місцевих органів влади та відповідних державних структур.

Зустріч завершилася приємною подією. Дмитро Сухінін нагородив голову ЗОО НСЖУ Наталію Кузьменко Подякою Запорізької обласної державної адміністрації за значний внесок у розвиток національно-патріотичного козацького руху в Запорізькій області.

Олена Морозова, фото Світлани Костюк

http://jerait.com