ЗОО НСЖУ: здобутки, проблеми, перспективи

http://jerait.com

Такими були основні теми, навколо яких відбувалася дискусія на ХVІ звітно-виборчій конференції Запорізької обласної журналістської організації. Делегатам представили детальний у цифрах, фактах і фотографіях звіт про все, чим наша спільнота жила протягом п’яти років. Слайд-фільм став яркою презентацією основних заходів, які провела ЗОО НСЖУ. Таких звітів ще ніколи не було у жодній регіональної організації України.

Голова правління Наталія Кузьменко доповнила презентацію тезами, з якими, свого часу, йшла на вибори керівника ЗОО НСЖУ. Усі вони виконані у повному обсязі. По-перше, створено сайт нашої організації, який тепер досить популярний серед журналістської спільноти не тільки у нашій області, а й за її межами. Створено Благодійний Фонд «Журналіст» для соціальної допомоги членам ЗОО НСЖУ, за допомогою якого надані гроші на лікування 30 медійникам. Відкрита профорієнтаційна «Школа молодого журналіста», навчання в якої пройшли 100 старшокласників, більшість – тепер студенти вузів України. Для ветеранів постійно працював клуб «Творчі зустрічі», де вони познайомились з надбанням співаків, акторів, художників. Постійно проводились семінари для редакторів районних газет, організована юридична допомога комунальним ЗМІ. Здійснювалися прес-тури «Сільська глибинка», в ході яких журналісти познайомилися з життям людей у районах області. Багато уваги приділялось оздоровленню членів організації особливо у літній період, спортивним змаганням та активному відпочинку журналістів.

І це тільки те, що було задекларовано на початку каденції. А в результаті здійснено більше ніж більше 300 заходів, в яких взяли участь 1500 представників запорізьких ЗМІ. Три роки тому ЗОО НСЖУ оголосила безстрокову акцію допомоги воїнам АТО та провела 40 концертів, зустрічей з дітьми журналістів, суботників, спортивних програм. Тому Запорізька обласна організація вважається однією з найкращих в Україні, і у 2016 році по праву отримала це звання. (звіт додається)

Під час обговорення журналісти сказали чимало добрих слів про роботу організації та Національної Спілки журналістів України в цілому. Виступаючи підкреслили, що за цей період НСЖУ вдалося провести безліч цікавих заходів, семінарів, тематичних зустрічей, обговорень нагальних проблем. Багато зроблено по захисту прав журналістів, допомозі майданівцям-медійникам. Постійно підтриувала Спілка запорізькі газети при роздержавленні, організував безкоштовну юридичну допомогу. І головне – Спілці вдалося вийти на міжнародний рівень, пригорнути увагу Європейської спільноти до проблем української журналістики, у тому числі – запорізької. Про це свідчить і «круглий» стіл за участю представників ОБСЄ, який відбувся у нашому обласному центрі у лютому цього року, і Заява Європейської Міжнародної журналістської організації. Відзначено також активна робота в.о. голови НСЖУ Сергія Томіленка, який був ініціатором багатьох потужних акцій.

Звісно, лунали і критичні зауваження. Але, як зазначила Наталія Кузьменко, їх хотілося почути більше, як і пропозицій на подальшу роботу. Бо голослівно критикувати – це позиція слабих людей, не здатних на ініціативу та втілення нових ідей.

У планах на найближче майбутнє – створення молодіжного крила ЗОО НСЖУ. У нас на обліку - 310 молодих медійників, тож їм є що сказати колегам та зробити свій внесок у розвиток спилки. Планується зробити постійними семінари для секретарів первинних організацій лідерів у своїх ЗМІ. До речі, у ході звітно-виборчої кампанії дві крупні первинки обрали нових молодих перспективних керівників: Бердянську очолила Юлія Тисленко, Енергодарську - Тетяна Ярошук. Було запропоновано продовжити розвивати творчі напрямки роботи – конкурси, фестивалі, змагання.

Втім, спілкування з цих питань популяризації роботи спілки не обмежується лише конференцією. Тож вибране керівництво – секретаріат та правління розраховують на творчу і активну співпрацю із журналістським загалом, на нові підходи у роботі від всіх членів НСЖУ.

Конференція обрала правління організації у складі 23 осіб, які, в свою чергу, обрали секретаріат – 11 журналістів, який очолила відповідальний секретар ЗОО НСЖУ Валентина Манжура.

Головою правління ЗОО НСЖУ вдруге одноголосно обрано Наталію Кузьменко. 

Керівництво Запорізької обласної організації НСЖУ дякує за допомогу у підготовці та проведенні звітно-виборчої конференції:

- Запорізькому музичному училищу ім. П. Майбороди (директор Сергій Олександрович Пелюк)

- Клінічному санаторію «Великий Луг» (директор Нестеренко Юрій Григорович)

http://jerait.com