У Запорізькій області, піклуючись про власні політичні інтереси, депутати звільнили редактора районки

http://jerait.com

Політична конкуренція між партіями незадовго до виборів у нову територіальну громаду, відмова редактора друкувати "чорнуху" і працювати "на замовлення" стали підставами для звільнення головного редактора газети "Трудова слава", що в Оріхівському районі Запорізької області.

Як повідомила сама редактор Світлана Карпенко, ще в лютому минулого року райрада прийняла рішення про реформування газети в першому етапі. Але вже наступне голосування - за вихід зі складу засновників - показав зміни в "настрої" депутатів. Вони це рішення не прийняли.

Оскільки процес реформування був заблокований частиною депутатів, в порядок денний чергової сесії внесли питання про продовження контракту з редактором районної комунальної газети. 24 лютого на початку пленарного засідання під час обговорення та затвердження порядку денного депутат фракції БПП "Солідарність" Лепетченко запропонувала внести на розгляд питання про звільнення редактора районки, зазначає Карпенко.

"Депутати спочатку розглянули питання про продовження контракту. Обговорення було емоційним. Редактора і газету звинувачували у багатьох "гріхах": начебто відмовилися писати, про те, що не висвітлювалася вулиця в райцентрі; газета погана і має мало тиражу; видання не повинне друкуватися в друкарні іншого району (нікого не цікавить, що в Оріхівській друкарні немає виробничих можливостей якісного і вчасного друку періодики); не друкуємо звіти депутатів (хоча самі депутати ніколи не зверталися до районної газети з таким проханням); не пишемо про представників органів місцевого самоврядування району. Склалося враження, що депутати не читають газету. Верхом абсурду стало звинувачення редактора у затягуванні процессу роздержавлення! Дуже вигідна позиція: свою вину за не виконання законів перекласти на інших", – коментує наміри депутатів Карпенко.

Питання продовження контракту депутати не підтримали. Але фракції БПП "Солідарність", "Наш край", "Батьківщина" підтримали звільнення редактора. Хоча це – прямее порушення закону.

Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко нещодавно мав розмову з головою Запорізької облдержадміністрації Костянтином Брилем та звернув увагу на неприпустимість порушення місцевими радами Закону про реформування. Було досягнуто домовленості провести нараду за участі керівництва тих районів Запоріжжя, де виникають проблеми з роздержавленням.

"Подібне рішення, яке прийняла Оріхівська районна рада – це шлях в нікуди, – коментує Сергій Томіленко. – Зважаючи на те, що реалізується реформа місцевого самоврядування, що район загалом перестане існувати, депутатам варто було би цивілізовано розлучитися з газетою, не додаючи в тому числі і собі зайвих проблем. На жаль, бачимо недалекоглядність депутатів, які чомусь беруть на себе право знищувати газету".

НСЖУ надаватиме юридичну допомогу пані Світлані Карпенко та про грубе порушення Закону про реформування комунальних газет поінформує і Уряд, і керівництво партій, які несуть відповідальність за неадекватні дії своїх місцевих депутатів – БПП "Солідарність", "Батьківщина" і "Наш край".

http://jerait.com