Олександр Білоусенко: «Я запрошую всіх до поширення рідної мови»

http://jerait.com

Презентація книги ветерана Запорізької обласної організації НСЖУ Олександра Білоусенка «З Україною в серці» пройшла у прес-центрі «Журналіст». Автор – відома на Запоріжжі людина, народний депутат України першого скликання, заслужений економіст України, патріот і поборник української мови.

До книги увійшли авторські статті, які впродовж п’яти останніх років були опубліковані в друкованих виданнях міст Запоріжжя, Києва, Львова, таких, як «Голос України», «Запорізька правда», «Запорозька Січ». Проблеми, які піднімає автор, пройшли через його душу, через серце. 

Бачачи, як з приходом до влади Януковича знову почалася політика нищення української мови, що неодмінно б тягло за собою знищення української нації, Олександр Білоусенко не мовчав. Проаналізувавши фактори, які не дають можливості нормально розвиватися і функціонувати українській мові у суспільстві, та окремо в містах Запорізької області, він почав писати про ці проблеми.

Своєю послідовною наполегливою позицією ще в 2011 році Олександр Білоусенко сколихнув відомих на Запоріжжі вчених, художників, письменників, громадських діячів, що втілилося в колективний лист на шпальтах «Запорозької Січі» з промовистою назвою «Захистимо рідну мову». Його боротьба за мову триває.

Олександр Білоусенко – член комісії по декомунізації на Запоріжжі. За його участі були розроблені і прийняті на сесійних засіданнях програми розвитку і функціонування української мови в області і місті Запоріжжя на 2016-2020 роки. Він опікується прискоренням прийняття Верховною Радою закону «Про мови в Україні». 

Як пише автор, до публічного висловлення своїх оцінок подій в Україні його підштовхнула відсутність гуманітарної політики в країні, а також в`ялоплинність та безсистемність державних інституцій у вирішенні актуальних для становлення України, як держави, питань, серед яких розвиток та функціонування української мови, як державної.

-Мій вік – не проблема, (а нещодавно йому виповнилося 80 років!) якщо є бажання, живучі в Україні, щось для неї зробити. Бо свідомість громадян доросла для поширення рідної мови в оточуючому середовищі, в просторі, на роботі, в пресі, в культурі, тож ми повинні відповісти на ці виклики продуманою державною політикою, - говорить О. Білоусенко. В цьому руслі його книга – безцінна. І вже є рішення обласної держадміністрації розповсюдити її для вивчення в школах та вишах нашого краю.

Принагідно зазначимо, що це – четверта книга Олександра Білоусенка. І всі попередні – «У пошуках кращої долі», «Козацькі нащадки Сави Білоуса», «Про час і про себе» починали шлях до читачів у прес-центрі НСЖУ, з обговоренням з колегами по перу.

Олена Морозова

http://jerait.com