Новини спілчанського життя

http://jerait.com

Відбулося перше в цьому році засідання секретаріату ЗОО НСЖУ. За доброю традицією розпочали його з вручення членських квитків молодим журналістам та прийому до лав нових членів НСЖУ. Нашу спілчанську сім’ю поповнили три журналіста з Бердянська, по два відповідно - з Токмацького та Василівського району і один – з Розівського.

На засідання секретаріату також було обговорено хід підготовки до звітно-виборної конференції обласної журналістської організації, яка відбудеться 10 березня. Визначена норма представництва делегатів від первинних організацій спілки, попередньо обговорено основні підсумки роботи, кандидатури до керівного складу ЗОО НСЖУ та основні напрямки підготовки до з’їзду НСЖУ.

Члени секретаріату відзначили, що в частині первинних організацій вже проведено звітно-виборні збори, до середини лютого ця компанія завершиться. Під час їх проведення медіщики відзначають активну роботу Національної спілки журналістів України і по захисту журналістів, відстоюванню принципів свободи слова, і по організації цікавих творчих та спортивних заходів, по роботі з ветеранською організацією та журналістською молоддю. Обговорено також стан справ з членськими внесками та організаційно-обліковою роботою НСЖУ.

Члени Секретаріату одноголосно прийняли Звернення до Президента країни П. Порошенка з приводу неприпустимої ситуації, яка склалася з реформуванням комунальних ЗМІ в області. Мова йде, насамперед, про Розівський, Василівський, Оріхівський райони та місто Токмак, де депутати місцевих рад, всупереч закону України про роздержавлення ЗМІ, не дають згоди на вихід із засновників цих видань, а навіть більше – вдаються до відвертого тиску на редакційні колективи, перешкоджають роботі журналістів. Судові провадження, які ведуться з цього приводу, на жаль, поки що не відстоюють законні права та вимоги редакційних колективів.

У зверненні відзначається, що журналістська спільнота області стурбована таким відвертим ігноруванням Закону та випадками тиску на ЗМІ і звертається до Президента, щоб він, як Гарант Конституції та законності в Україні, розібрався в ситуації, а винні в такому стані речей були покарані. Крім того, на думку журналістів, слід удосконалити і Закон про роздержавлення комунальних ЗМІ, щоб унеможливити спроби місцевих депутатів ігнорувати або обходити його норми.

Валентина Бистрова

http://jerait.com