На шляху до реформування комунальних ЗМІ

http://jerait.com

У Києві відбулася Всеукраїнська нарада з питань реформування комунальних газет, яку організували Держкомтелерадіо спільно з Національною спілкою журналістів України. В числі 130 редакторів з усієї України, які взяли участь у заході, були і керівники комунальних ЗМІ нашої області, що виходять на реформування своїх видань на першому етапі.

Як розповів один з учасників наради, головний редактор газети «Приазовская новь» Леонід Тимофєєв, - на зібранні обговорювались дійсно ключові питання, які стосуються практичних кроків реалізації Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ». Зокрема, свої рекомендації дали фахові юристи.

В ході наради були озвучені рекомендації щодо підготовки документів для проведення перетворення юридичної особи – редакції газети, які розробили юристи Української асоціації медіабізнесу та Інституту розвитку регіональної преси спільно з НСЖУ, що складаються з опису чотирьох етапів, щодо яких даються окремі покрокові інструкції до дій.

Зокрема, перший етап – це прийняття засновниками рішення про припинення юридичної особи – редакції газети та його реєстрація; другий етап – державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті її реорганізації шляхом перетворення; третій етап – державна реєстрація новоствореної юридичної особи, четвертий – перереєстрація друкованого ЗМІ.

Юристи детально описали особливості і проблемні питання, які можуть виникати в ході кожного етапу та радять, які готувати документи і куди їх подавати, та які є вимоги до цих документів, аби вони були юридично правильні.

- Одним словом, нам надали конкретну допомогу, нарада була, безумовно корисною і потрібною. І це не тільки моя особиста думка. Мої колеги, які брали участь у нараді, теж її підтримують, – зазначив Леонід Тимофєєв. - Водночас всі ми добре усвідомлюємо, що дуже багато залежатиме від нас самих. Бо яку б кваліфіковану допомогу нам не надавали, шлях реорганізації ми повинні пройти самі, навчитись жити і працювати в нових умовах теж маємо самі. І ми прекрасно розуміємо всю відповідальність і перед колективами своїх газет, і перед читачами. Спілка ж і надалі обіцяє нам підтримку. Це додає впевненості, - підкреслив він.

http://jerait.com