Мистецькі досягнення запорізьких журналістів – воїнів АТО

http://jerait.com

В Запорізькому обласному центрі патріотичного виховання молоді відбулися літературні читання. В заході взяли участь журналісти-учасники АТО – оглядач «Радіо Запоріжжя» Герман Дубінін і заступник головного редактора газети «Запорізька правда»Микола Михайлов.

П'єса Германа Дубініна «Бліндаж» – хороший приклад сучасного мистецтва на тему війни в Україні, вважає режисер-постановник театру ім. Магара Віктор Попов. З ним згодні актори трьох запорізьких театрів, котрі читали п'єсу в ролях. У подальших планах – поставити її на сцені. 

Сюжет, за словами Германа, списаний з натури: бійці артилерійської батареї в зоні проведення АТО копають бліндаж. Без екскаватора це довго й важко. Тим більше, через необізнаність вони почали будувати завелике укриття – одразу на всю батарею. Багатьом мобілізованим робота здається незрозумілою, бо є ймовірність, що їхній підрозділ передислокують, і доведеться облаштовувати зимове житло на іншому місці «з нуля». Тож артилеристи постійно сперечаються з приводу доцільності цієї роботи й загалом – армійської дисципліни, недоліків нинішніх Збройних Сил України, сепаратизму, війни з проросійськими бойовиками, можливості обирати собі рід військ тощо.

Глядачам було цікаво слухати ці читання. Як п`єси «Бліндаж», так і лібрето рок-опери учасника АТО Геннадія Похильченка «Мій тато горів». Сюжет цього твору надзвичайно драматичний: вдова загиблого на фронті і зниклого безвісти воїна, аби отримати грошову допомогу, неправдиво визнала тіло невідомого солдата, як свого чоловіка... Це серйозна моральна дилема. Присутні погодилися, що варто знайти професійного поета й композитора, щоб втілити цей творчий задум в життя. 

В авторському виконанні прозвучали вірші журналіста Миколи Михайлова та завліта театру імені Магара Наталії Ігнатьєвої, також високо оцінені глядачами, серед яких переважала молодь. Завершився вечір жвавим обговоренням цих творів. 

Організатори читань - ГО «Запорізьке театральне товариство», КЗ «Обласний центр патріотичного виховання молоді» та Запорізька обласна організація Національної спілки журналістів України.

http://jerait.com