Запорізькі онлайн-медіа дотримуються професійних стандартів

http://jerait.com

Запорізькі онлайн-медіа покращили свої показники по дотриманню трьох професійних стандартів, зокрема, балансу, достовірності та відокремлення фактів від коментарів. Дотримання показника «достовірність» зросло до 78% проти 61% першої хвилі моніторингу, показник «відокремлення фактів від коментарів» збільшився до 84% у порівнянні з 68%, показник «баланс» виріс з 43 до 52%. Найбільше дотримується стандартів – сайт 061.ua (81%), найменше - сайт «Забор» (61%).

Загалом медіа Запорізької області покращили свої показники та мають 71 % дотримання трьох стандартів, посівши п’яте місце в моніторингу. Найкраще ж журналістських стандартів дотримуються онлайн-ЗМІ Закарпатської та Миколаївської області з показником 81% дотримання трьох стандартів. Найгірші показники — у Вінницької області — 58%. 

Такими є результати моніторингу інтернет-видань у десяти регіонах України, який провів Інститут масової інформації у жовтні-листопаді 2016 р. у десяти областях України.

Регіональні онлайн-ЗМІ у кожні другій новині не дотримуються стандарту балансу думок і точок зору. Крім того, у кожній п’ятій новині порушено стандарт достовірності, а у 15% — не відокремлено факти від коментарів. 

В Запоріжжі досліджувалися по 25 суспільно важливих новин запорізьких інтернет-видань 061.ua, zabor.zp.ua, golos.zp.ua, ipnews.in.ua.

Моніторинг провели експерти Інституту масової інформації за підтримки Чеського посольства в Україні.

http://jerait.com