Дослідження медіа прозорості в Запоріжжі

http://jerait.com

Серед 23 медіа Запоріжжя – ТВ, радіо, газети та онлайн – найбільш прозорими є регіональні газети, найменше – онлайн-видання. Так, середній показник по дотриманню прозорості в газетах становить 5,4 балів з семи, на телеканалах – 3,5 бали з семи, на радіо – 2 бали з семи та онлайн – 1,9 балів з семи.

Найкращі показники з прозорості (по п’ять балів) продемонстрували інтернет-телеканал «Громадське.Запоріжжя», обласна філія Національної телекомпанії України, газети «Панорама», «Запорозька Січ», найнижчі, по одному балу з семи, онлайн-видання IpNews, Первый Запорожский, Паноптикон, Вся власть, Время новостей.

В цілому, лише 8% регіональних медіа публікують хоча б якусь фінансову інформацію щодо їхнього видання, і тільки 19% опублікували свої редакційні принципи і політики. 

Такими є результати дослідження прозорості регіональних ЗМІ у десяти регіонах України, проведеного ГО «Інститут масової інформації”» за підтримки Чеського Посольства в Україні протягом жовтня-листопада 2016 року. 

За даними дослідження ІМІ, інформацію про керівництво та менеджмент вказали лише 40% регіональних медіа, що підлягали моніторингу, і лише 45% оприлюднили інформацію про головних редакторів і власників видання.

Як зазначив юрист ІМІ Максим Ратушний, усі передбачені для оцінки прозорості критерії так чи інакше відіграють важливу роль в ознайомленні споживачів з "постачальниками" інформації, навіть ті, що не визначаються чинним законодавством. Читачі, слухачі і глядачі вправі знати та розуміти, який “торговий код, склад та хто виробник" споживаного ним інформаційного продукту, переконаний медіаюрист.

http://jerait.com