Комунальне підприємство «Газета «Запорізька правда» стало на шлях трансформації

http://jerait.com

Газета «Запорізька правда», яка сьогодні є комунальним підприємством Запорізької обласної ради, готується встати на шлях роздержавлення і розпочати вільне плавання у сфері медіа-бізнесу. Увійшовши до п’ятірки переможців конкурсу в рамках проекту «Підтримка сталого розвитку реформування державних та комунальних ЗМІ», редакція «Запорізької правди» заручилась підтримкою Координатора проектів ОБСЄ в Україні і отримала «бонусом» юридичний супровід процесу роздержавлення, маркетингові дослідження та аналіз аудиторії видання.

Напередодні, під час зустрічі із першим заступником голови Запорізької обласної ради Єгором Семенковим, начальником управління юридичного забезпечення діяльності ради Запорізької обласної ради Єгором Морозом та керуючим справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимиром Подорожком , керівник програм розвитку ЗМІ Координатора проектів ОБСЄ в Україні Марина Безкоровайна разом із колегами - генеральним директором Української Асоціації Видавців Періодичної Преси Олексієм Погореловим та медіа-юристом Людмилою Опришко – презентувала проект, який протягом року повинен трансформувати видання з комунального підприємства на самостійну медіа-структуру. Адже, за словами Марини Безкоровайної, саме вільна преса і публічне мовлення є критично необхідними складовими для демократичних перетворень в Україні.

- Випробування для кандидатів до пілотного проекту розвитку медіа від ОБСЄ в Україні були досить серйозні. І той факт, що «Запорізька правда» пройшла всі етапи відбору, свідчить про потужний індикатор спроможності редакції, - відзначила керівник програм розвитку ЗМІ Координатора проектів ОБСЄ в Україні Марина Безкоровайна.

Крім «Запорізької правди», до пілотного проекту потрапили ще 4 редакції. Всі вони отримають допомогу у розбудові стратегії розвитку «під ключ». Переможці отримають консультації для редакторів і менеджерів стосовно ведення медіа-бізнесу, тренінгову допомогу для творчого персоналу щодо розробки та продукування якісного і цікавого контенту.

Говорячи про конкретні механізми та шляхи перетворення, відповідальних за безболісний процес роздержавлення для «Запорізької правди», начальник управління юридичного забезпечення діяльності ради Запорізької обласної ради Єгор Мороз висловив готовність працювати з юристами проекту та поцікавився, які рішення повинна прийняти обласна рада, як власник комунального підприємства «Запорізька правда», щоб розпочати безпосередньо процес реформування. 

- Сьогодні Запорізька обласна рада підтримує газету фінансово, але після прийняття рішення про вихід обласної ради зі складу засновників і перетворення газети, рада вже не матиме законодавчих підстав для фінансування видання, - відзначив Єгор Мороз.

Як зазначили представники проекту, поштовхом для початку другого етапу роздержавлення, який планує пройти газета «Запорізька правда», повинна стати постанова Кабміну про затвердження тих ЗМІ, які пройшли 1-й етап роздержавлення. Її прийняття очікується найближчим часом.

Як зазначив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, керівництво облради розуміє важливість потужних медіа в регіоні, особливо якщо брати до уваги процес децентралізації і адміністративних реформ.

Організаційну місію газети відзначив і генеральний директор Української Асоціації Видавців Періодичної Преси Олексій Погорелов. Він порекомендував нинішньому засновнику і редакції газети йти по шляху побудови спільних цілей. 

За словами першого заступника голови Запорізької обласної ради Єгора Семенкова, засновник (обласна рада) 100-відсотково виконує свої зобов’язання, забезпечуючи фінансування друку видання за рахунок бюджету. Та обласна рада повинна розуміти строки роздержавлення, адже сьогодні йде процес формування бюджету на 2017 рік. 

- Враховуючи, що в рамках пілотного проекту за виходом «Запорізької правди» з-під крила засновника – Запорізької облради – спостерігатимуть у всіх куточках України, стосунки КП «Газета «Запорізька правда» та його засновника – Запорізької облради – повинні стати прикладом для всієї країни, - сказав Єгор Семенков. 

Як відзначила виконуюча обов’язки головного редактора газети «Запорізька правда» Наталя Зворигіна, трудовий колектив видання готовий до трансформацій і вже випробовує нові газетні жанри, журналістські новації та підходи до заохочення уваги читачів Запорізької області. 

Підсумовуючи зустріч із представниками програми розвитку ЗМІ Координатора проектів ОБСЄ в Україні, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков запропонував всім зацікавленим сторонам відшукувати баланс і, за взаємної підтримки, пройти шлях роздержавлення комунального підприємства «Газета «Запорізька правда» максимально швидко і максимально безболісно.

http://jerait.com