Роздержавлення: з ОБСЄ надійніше

http://jerait.com

Проект «Підтримка сталого розвитку реформування державних та комунальних ЗМІ», що здійснюється в рамках співпраці Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Держкомтелерадіо і Національної спілки журналістів України, учасником якого стала «Запорізька правда», набирає обертів.

Нагадаю, що ця газета була обрана за результатами відповідного конкурсу, який провели спільно Координатор проектів ОБСЄ та Національна спілка журналістів України. Заявки подавали ЗМІ з різних регіонів нашої країни - зокрема, Житомирської, Вінницької, Чернігівської, Черкаської, Хмельницької та інших областей. З них обрали лише п’ять, для яких в рамках проекту провідні українські та міжнародні експерти здійснять маркетингові дослідження та аналіз аудиторії. На базі таких досліджень будуть розроблені стратегії розвитку видань. Також передбачається організація навчання для співробітників редакцій з таких напрямків: медіа як бізнес (для головних редакторів, бухгалтерів, керуючого персоналу), виробництво контенту (для журналістів) та мультимедійність (вихід з оффлайну в онлайн, веб-сайти, соцмережі). 

- Реформування державних та комунальних ЗМІ- дуже важливий крок у розбудові сильного плюралістичного медіасередовища в Україні, і надання підтримки редакціям у процесі реформування є одним із пріоритетів медійної програми нашого Офісу. В рамках проекту ми плануємо на основі маркетингового дослідження та аналізу потреб відібраних редакцій розробити не тільки навчальні програми, а й комплексні стратегії розвитку. Проект є багатокроковим і розрахований на декілька років, протягом яких протестовані та удосконалені стратегії будуть далі передаватися ширшому колу редакцій, – повідомила керівник програм розвитку ЗМІ Координатора проектів ОБСЄ в Україні Марина Безкоровайна. До кожної редакції буде прикріплено медіаексперта - ментора, який безпосередньо тісно співпрацюватиме з колективом та «наставлятиме» його на всіх етапах проекту. 

Наразі ініціатор проекту визначив експертів у відповідних напрямках, і Марина Безкоровайна запросила редакторів обраних видань на зустріч із фахівцями компанії із світовим ім’ям GFK, яка проводить маркетингові дослідження і невдовзі опікуватиметься аналізом їх аудиторій.

У головному офісі GFK у Києві редактори видань обговорили з експертами свої нагальні потреби. Зокрема, зосередилися на питаннях вдосконалення підпорядкованих їм видань з метою позбутися слабких сторін і значно збільшити цільову аудиторію цих ЗМІ. До обговорення також долучився генеральний директор Української асоціації видавців періодичної преси Олексій Погорєлов. 

- Сподіваємось за допомогою експертів проекту успішно подолати шлях до остаточного реформування газети, оскільки вже зараз бачимо певні ризики, зокрема пов’язані з приміщенням редакції, яке ми маємо від районної ради щодо оренди на умовах договору про управління майном, – зазначила редактор газети «Надросся» з Черкащини Світлана Перець. 

Редактор городенківської районної газети «Край» з Івано-Франківщини Ігор Терлецький акцентував увагу на необхідності модернізувати редакцію. 

– З роздержавленням ми очікуємо, що, коли влада перестане втручатися в редакційну політику, зуміємо суттєво конкурувати з іншими ЗМІ в регіоні, – відмітила редактор газети «Край Камʼянецький» (м. Камʼянець-Подільський на Хмельниччині) Надія Єрменчук.

Практично цілий день, що разом провели у GFK, редактори продуктивно готувалися до фокус груп, які фахівці компанії проведуть у наших регіонах в рамках дослідження наших аудиторій. 

Уже наступного тижня авторитетна команда експертів і представників Координатора проектів ОБСЄ завітає до редакції «Запорізької правди», щоб «поміряти температуру на місці».

http://jerait.com