Запорізькі журналісти опанували написання конфліктно-чуттєвих матеріалів

http://jerait.com

Міжрегіональна менторська сесія в Одесі, організована Міжнародним Інститутом регіональної преси та інформації (Україна) та Фундацією Томсон (Велика Британія) в рамках проекту «Голос місцевих ЗМІ», що реалізується  за підтримки Європейського Союзу, зібрала журналістів з різних регіонів нашої держави. Запорізьку журналістську спільноту на цьому заході успішно представила виконуюча обов’язки головного реактора газети «Запорізька правда» Наталя Зворигіна.

«Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів» — півторарічний проект, спрямований на розвиток регіональних медіа та  запобігання виникненню конфліктів у громадах, шляхом публікацій збалансованих, етичних матеріалів про вимушених переселенців. Його реалізує медіа-консорціум із п’яти організацій: Фундація Томсон, Міжнародний Інститут регіональної преси та інформації (IRMI), Європейський центр журналістики, МEMO98 та Асоціація «Спільний простір».

Протягом кількох днів, що тривала сесія, медійники працювали у парах з колегами з інших територій над спільними матеріалами. Робота була спрямована на підготовку конфліктно-чуттєвих матеріалів з наголосом на індивідуальні історії із життя тих, хто вимушено покинув свій дім. Журналісти зустрічалися із переселенцями, представниками місцевої влади, ГО та громади. Вони змогли порівняти ситуацію з інтеграцією переселенців на Одещині з тим, що відбувається у їхніх регіонах. Які умови створила місцева влада, громада, який досвід корисно було б запозичити. На ці та інші питання  журналісти шукали відповіді  за допомогою тренерів: Марка Вебстера і Олівера Уейтса (Фундація Томсон) та Ангеліни Солдатенко і Олени Астрахович (ІРМІ). Вони допомогли колегам з пошуком нових ракурсів, структуризацією матеріалу, забезпеченням балансу думок. 

Підготовлені у співавторстві в рамках менторської сесії матеріали будуть опубліковані у місцевих ЗМІ.

Прес-центр ЗОО НСЖУ

http://jerait.com