Мелітопольські журналісти встановили шефській зв`язок з морськими прикордонниками

http://jerait.com

Члени Мелітопольської міськрайонної первинної організації Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України передали Маріупольскому загону морської охорони теплі речі та смаколоки.

Військових відвідали голова Мелітопольської міськрайонної первинної організації ЗОО НСЖУ, редактор газети «Новий день» Діляра Кудусова та редактор КП «Студія «Мелітопольський район» Олександр Андрущенко. Представники ЗМІ поспілкувалися із військовослужбовцями. Капітан другого рангу у відставці Олександр Андрущенко провів презентацію своєї збірки віршів та оповідань, серед яких чимало присвячено військовим морякам, подіям на майдані, в зоні АТО. Він прочитав деякі вірші та уривок з оповідання, розповів про історію створення того чи іншого твору, відповів на запитання прикордонників та вручив всім бажаючим свої книжки с автографами автора. 

За словами командира Маріупольского загону морської охорони Миколи Сирінського, такі зустрічі необхідні особовому складу, щоб відволіктися від армійської буденності.

- Зустрічі з цікавими людьми завжди потрібні, військовим необхідна щось духовне, відволіктись та поспілкуватися із цивільними громадянами. Тим паче, якщо людина творча, то обмінюватися думками та інформацією завжди цікаво. 

Слід зазначити, що у 2014 році тоді ще Керченський загін морської охорони перебазувався на територію материкової України з Криму, бо особистий склад не захотів підкорятись окупаційній владі. Тоді, згадує заступник командира загону морської охорони Юрій Алейніков, облаштуватись на новому місці їм допомогли волонтери.

- Після переходу корабельно-катерного складу та прибуття інших підрозділів загону до Маріуполя довелося все розпочинати з нуля. Була маленька база, якої вистачило б лише для кількох катерів, але не для розміщення всього загону. Тому, завдяки волонтерам, особистий склад був вдягнений, нагодований, також нас підтримали морально, - розповів командир загону.

Нарізі військовослужбовці зазначають, що забезпечені всім необхідним майже на сто відсотків та переживають за тих, хто захищає передові позиції та знаходяться у польових умовах. 

Поїздка відбулася в рамках безстрокової благодійної акції в підтримку захисників України, яка ініційована Запорізькою обласною організацією Національної спілки журналістів України. За активну участь в заході керівник Мелітопольської первинки ЗОО НСЖУ Діляра Кудусова висловила вдячність: члену спілки Олегу Гончаренку , який передав книжки, саперні лопатки, побутові речі, колективам КП «Студія «Мелітопольський район» та газети «Новий день», які передали мед, теплі речі домашню консервацію, члену спілки, ветерану журналістики Олександру Колчинському за надані скоч та засоби гігієни, ПП «ТРТ-ВАРТО», які виготовили для військових теплу білизну, Мелітопольским районним раді та держадміністрації за пальне, ТОВ «БЛЕКСІ фрут компані» за запашні яблука. Військові отримали подарунки і від інших мелітопольці. Так, Наталя Мещерякова передала українські прапори, які пошила власноруч та листівки з написом «Крим – це Україна» та щирими побажаннями до захисників Вітчизни.

Анастасія Глуховська

http://jerait.com