У запорізьких онлайн-медіа 57% новин незбалансовані

http://jerait.com

Лише у 48% новин регіональних онлайн-ЗМІ дотримують журналістського стандарту балансу думок і точок зору. У кожній п’ятій новині порушено стандарт достовірності, а у кожній шостій-сьомій — не відокремлюють факти від коментарів. Такими є результати моніторингу інтернет-видань у 10 регіонах України, який провів Інститут масової інформації у серпні 2016 р.

В запорізьких онлайн-медіа найбільш дотриманим серед аналізованих стандартів став показник «відокремлення фактів від коментарів» — 68%. При цьому показник «достовірність» дотриманий на 60%, показник «баланс» дотриманий на 43%. 

В ході моніторингу з 15 по 29 серпня досліджувалися по 25 суспільно важливих новин запорізьких інтернет-видань 061.ua, zabor.zp.ua, golos.zp.ua, ipnews.in.ua. Новини аналізували на дотримання трьох професійних журналістських стандартів: баланс думок і точок зору (в інтернет-ЗМІ допускається оприлюднення думок інших сторін конфлікту окремими новинами протягом 12 годин після оприлюднення першої), достовірність (ідентифікованість та надійність джерела інформації) та відокремлення фактів від коментарів.

За результатами дослідження виявлено, що в Запоріжжі показник «достовірність» найбільш дотримувався на сайті 061.ua (84%), найменш — на сайті «IpNews» (36%). Стандарт «відокремлення фактів від коментарів» в запорізьких аналізованих медіа став найбільш дотриманим на сайті IpNews (84%), найменш дотриманим — на сайті «Забор» (44%). Показник «баланс» найбільш дотримувався на сайті 061.ua (48%), найменш - на сайтах «Забор» та «Голос» (по 40%).

Серед усіх проаналізованих українських регіональних медіа стандарт достовірності найчастіше порушувався саме в Запоріжжі. Найліпша ситуація з цим стандартом достовірності у луцьких інтернет-ЗМІ — 98% новин можна назвати достовірними. Також у луцьких інтернет-ЗМІ найвищі результати з дотриманням стандарту відокремлення фактів від коментарів – 99% дотримано. Найчастіше цей стандарт порушений у полтавських ЗМІ (у 47% випадків).

Найгірша ситуація з дотриманням балансу виявилася в новинах інтернет-ЗМІ у Вінниці, Маріуполя та Львова — лише 22, 24 та 28% відповідно. Найвищий відсоток дотримання балансу показали інтернет-медіа у Миколаєві та Ужгороді (75 та 70% відповідно).

Моніторинг проводився у серпні 2016 року у 10 областях України: Вінницькій, Волинській, Миколаївській, Запорізькій, Львівській, Закарпатській, Полтавській, Херсонській, Харківській та в місті Маріуполь. В кожному регіоні аналізувалось по чотири провідних інтернет-ЗМІ. Загалом —1000 новин на суспільно важливу тематику. Моніторинг провели експерти Інституту масової інформації за підтримки Чеського посольства в України.

http://jerait.com