Відбувся Пленум НСЖУ

http://jerait.com

В Київі відбувся Пленум правління Національної спілки журналістів України, в якому взяла участь голова Запорізькой обласної організації НСЖУ Наталія Кузьменко.

На засіданні розглядалося два питання – Про стан реформування друкованих комунальних ЗМІ та Про скликання позачергового з`їзду НСЖУ. 

Сьогодні у першому етапі реформування преси беруть участь 224 комунальні газети країни, серед яких 12 районних видань Запорізької області. На Пленумі зазначено, що не всі газети проходять через цей непростий процес відповідно Закону про роздержавлення преси. У деяких районах місцева влада перешкоджає газетам стати на шлях самостійності та чинить всілякі перешкоди. В такому тяжкому становищі знаходяться дві газети і в нашому регіоні. Мова йде про газети «Наше місто Токмак» та «Розінформ», що зараз повинні судитися з міською та районною радами. Правління НСЖУ буде надавати допомогу, у тому числі і юридичну, таким газетам і підтримувати їх на всеукраїнському рівні.

Пленум ухвалив рішення провести позачерговий з'їзд організації 3 листопада 2016 року, який має внести зміни до Статуту НСЖУ. Пропозицію провести так званий «технічний» з’їзд НСЖУ вніс перший секретар Спілки Сергій Томіленко. Така необхідність викликана змінами до податкового законодавства, де наголошується, що для включення до нового реєстру неприбуткових установ і організацій, треба до 1 січня 2017 року привести у відповідність до норм Податкового кодексу установчі документи.

Водночас, пропозиція, яку виносила член правління і юрист НСЖУ Тетяна Котюжинська – провести в листопаді черговий з'їзд Спілки, на якому обрати голову та керівні органи – не була підтримана правлінням.

Допомогу у підготовці рішень правління та, зокрема, змін до Статуту надавала незалежна юридична компанія HLB Ukraine. Юристи визнали, що в Статуті НСЖУ дійсно є недопрацювання, які з часом треба усунути. Представник HLB Ukraine Михайло Кочеров зазначив, що розроблені поправки не вносять в Статут жодних принципових змін, окрім тих, які вимагає податкове законодавство. Подальші дії щодо установчих документів мають бути ініційовані керівними органами Спілки.

Протягом вересня-жовтня обласні осередки Спілки мають провести регіональні конференції по затвердженню змін у своїх Статутах.

http://jerait.com