Роздержавлення ЗМІ: підтримка журналістської спільноти

http://jerait.com

Підтримати державні та комунальні ЗМІ, які беруть участь у першому етапі реформування, керівництво Запорізької обласної організації НСЖУ вважає своїм обов’язком. А таких суб’єктів в нашій області – 12. Ще частина проходить нині шлях до другого етапу роздержавлення.

На жаль, в деяких містах та районах на Запоріжжі цей процес проходить непросто. Подекуди місцеві депутати, порушуючи Закон, не дають згоди на реорганізацію комунальних та державних ЗМІ, бо хочуть мати «кишенькові» видання, які повністю б від них залежали. 

Були такі проблеми у обласної газети «Запорізька правда», яку деякі «гарячі депутатські голови» пропонували замість реорганізації просто закрити. Нині через суди намагаються отримати право на роздержавлення газета «Розінформ» Розівського району, міська газета «Наше місто – Токмак», великі проблеми у газети «Новини дня» Кам’янсько_Дніпровського району. 

Певні труднощі є і у колективів 12 місцевих видань, які потрапили до першого етапу реформування. Тож допомога журналістської організації реально стає колегам в пригоді. Мова йде, насамперед, про юридична, роз’яснювальну роботу (маємо в складі ЗОО НСЖУ групу сильних юристів), і організаційні заходи, і суто журналістські. Як, скажімо, направлення на судові засідання кращих публіцистів з метою проведення журналістських розслідувань і надання процесам гласності.

Велике значення мають і особисті зустрічі безпосередньо в місцевих ЗМІ голови ЗОО НСЖУ Наталії Кузьменко та відповідального секретаря Валентини Манжури. Вони постійно виїжджають в райони та міста області, зустрічаються з головними редакторами видань, допомагають оперативно вирішувати проблеми.

Колективи місцевих ЗМІ відзначають, що, завдяки підтримці обласної організації і керівництва НСЖУ, яке постійно тримає руку «на пульсі процесу реформування», вони почуваються впевненіше, бачать перспективи подальшого розвитку своїх видань вже на нових самостійних засадах. Хоча і розуміють, як багато ще треба працювати. 

Валентина Бистрова

http://jerait.com