Умови Творчого конкурсу НСЖУ «Інформаційна передова-2022»

http://jerait.com

Відзначити творчі доробки та волонтерську діяльність українських журналістів, які зберігають вірність професії в умовах російської військової агресії і демонструють захопливі приклади стійкості та взаємодопомоги – це завдання ставить перед собою Національна спілка журналістів України, оголосивши Творчий конкурс «Інформаційна передова-2022». Конкурс проводиться за організаційної підтримки Всеукраїнського фонду «Журналістська ініціатива» та Японського фонду майбутніх поколінь (Japan Offspring Fund). Творчий конкурс «Інформаційна передова-2022» стартує 14 жовтня і триватиме до 20 листопада 2022 року, оголошення і відзначення переможців – у грудні 2022 року.

 УМОВИ ПОДАННЯ МАТЕРІАЛІВ

Матеріали на конкурс можуть подавати редакційні колективи, організації НСЖУ та окремі журналісти – як штатні працівники ЗМІ, так і фрилансери.

Розглядаються матеріали, які вперше оприлюднені в період від 24 лютого 2022 року.

Журналісти подають свої найкращі роботи. Перед поданням матеріалів на конкурс журналіст або організація здійснює самооцінювання свого доробку у відповідній номінації й, за результатами попереднього відбору, надсилає на розгляд журі одну одиницю контенту, яку вважає найбільш вартою уваги саме в обраній темі. 

Одиницею контенту, який приймається на конкурс, може бути:

  • стаття, 
  • сюжет, 
  • теле- або радіопрограма, 
  • фоторепортаж, 
  • номер друкованого ЗМІ. 

Якщо матеріал, який подається на конкурс, є частиною більшого за обсягом проєкту (серії матеріалів, циклу програм, спеціальної рубрики на сайті, книжки тощо), заявник може зазначити це при заповненні реєстраційної форми. Журі може взяти це до уваги за інших рівних умов, проте оцінюватиме в будь-якому разі лише одну одиницю контенту, безпосередньо подану на конкурс.

У номінації «Журналісти-волонтери» додатково до матеріалу, який характеризує ініціативу, подається (прикріпленням до електронної форми) описовий звіт проєкту обсягом не більш як одна сторінка формату А4, де вказуються:

- назва та мета проєкту, 

- склад учасників, 

- хронологія реалізації, 

- досягнуті та, додатково, очікувані, якщо проєкт триває, результати.

Усі конкурсні матеріали подаються лише в електронному вигляді – заповненням реєстраційної гугл-форми, посилання на яку розміщується на сайті, фейсбук-сторінці та в телеграм-каналі НСЖУ.

До реєстраційної форми журналіст може додати рекомендацію від обласної організації НСЖУ та/або редакції засобу масової інформації (за наявності).

Подаючи матеріали, журналіст або організація усвідомлює, що доробок, який пропонується на конкурс, відповідає професійним та етичним стандартам журналістики. Усі висловлені в матеріалах погляди є позицією їхніх авторів, а не організаторів конкурсу.

КОНКУРСНІ НОМІНАЦІЇ

Конкурс має три тематичні номінації.

  1. Краща журналістська робота

У номінації подаються матеріали, тематичним фокусом яких є зусилля мирних українців для допомоги мирним українцям, постраждалим унаслідок війни: прийом вимушених переселенців, захист цивільного населення, медична та морально-психологічна допомога жертвам війни, історії успіху релокованого бізнесу або бізнесу, який відновив роботу на визволених територіях, суспільно значущі ініціативи у сферах освіти й порятунку культурної спадщини тощо.

  1. Журналісти-волонтери

У номінації відзначаються волонтерські проєкти, втілені або такі, що втілюються, з ініціативи журналістських колективів і окремих журналістів. Це проєкти, спрямовані на допомогу українцям, постраждалим унаслідок війни, а також на відновлення країни, розвиток її економіки і соціальної сфери, збереження культурних надбань, посилення стійкості українських медіа тощо.

  1. Міжнародна солідарність

У номінації подаються матеріали, тематичний фокус яких – міжнародна підтримка України у воєнний час, зокрема гуманітарна допомога, допомога у прийомі біженців, у відновленні міст і сіл, постраждалих унаслідок російської військової агресії, підтримка українських журналістів і медіа тощо.

ВИЗНАЧЕННЯ І ВІДЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

Конкурсні роботи оцінює журі, склад якого затверджує Секретаріат НСЖУ.

Журі визначає переможців конкурсу – володарів головних відзнак у кожній з номінацій та лавреатів – володарів заохочувальних відзнак (їхня кількість визначається рішенням журі). 

Переможці отримають дипломи НСЖУ та грошові винагороди в розмірі 10 тисяч гривень кожен, лавреати – грошові винагороди в розмірі від 3 до 5 тисяч гривень кожен. 

У кожній номінації журі може визначити до трьох переможців.

Визначену суму грошової винагороди в разі перемоги співавторів (або творчої групи) в котрійсь із номінацій розділяють порівну між співавторами-переможцями або лавреатами. Джерело виплат грошових винагород – пожертви японських організацій Green Coop та Japan Offspring Fund. Загальний заохочувальний фонд – 200 тисяч гривень

Журі має право запроваджувати додаткові номінації для відзначення суспільно важливих робіт, виконаних на високому професійному рівні, але які за тематикою лише частково відповідають тематичному фокусу конкурсних номінацій.

Роботи переможців і лавреатів конкурсу публікуються на сайтах НСЖУ та партнерських організацій і будуть рекомендовані для поширення серед міжнародних партнерів Спілки. 

Організатори конкурсу мають право протягом необмеженого періоду часу за власним вибором публікувати окремі твори та/або уривки з них зі вказанням автора (авторів) у спеціальних випусках друкованих видань, поширювати їх у промоматеріалах конкурсу та в інший не заборонений законом спосіб.

Довідки телефоном: (044) 234-52-09

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

http://jerait.com