Положення про творчий конкурс Запорізької обласної організації НСЖУ до 30-річчя Незалежності України та з нагоди Дня журналіста 2021 року «Запорізький край: 30 років пошуку і звершень»

http://jerait.com

1. Загальні положення

1. Творчий конкурс Запорізької обласної організації НСЖУ до 30-річчя Незалежності України з нагоди Дня журналіста 2021 року «Запорізький край індустріальний: 30 років пошуку і звершень» проводиться для стимулювання творчості  працівників ЗМІ та відзначення вагомих досягнень у професійній сфері.  

 1. 2. Учасниками конкурсу можуть бути творчі працівники друкованих, електронних  засобів масової інформації та Інтернет-ЗМІ (регулярно оновлюванні інформаційні сайти, що ставлять своїм завданням виконувати функцію засобу масової інформації), які працюють у Запорізькій області. 

 

Генеральний спонсор конкурсу – ПАО «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь».

  1. Конкурс проводиться за наступними 4-ма темами:
 • «Роки Незалежності в пошуку та звершеннях запоріжців». За цією темою на розгляд конкурсної комісії подаються статті, репортажі, інтерв’ю з про найважливіші події, досягнення та зміни (створення ОТГ, реконструкція та будівництво в місті і на селі, становлення громадянського суспільства, розвиток соціальної та культурної сфери, тощо), які відбулися за 30 років Незалежності України в містах і районах Запорізької області, про здобутки, проблеми та перспективи нашого життя. 
 • «Ми – це місто». На конкурс подаються статті, репортажі, інтерв’ю, аналітика про соціальні проекти великих підприємств для міста та його людей, участь підприємств в програмах розвитку інфраструктури Запоріжжя, охорони здоров’я, культури, спорту, підтримки соціально незахищених верств населення, в екологічних акціях, тощо.
 • «Захищаємо Україну, захищаємо Незалежність». На конкурс подаються репортажі, розповіді, статті про війну на Сході України, українських військових, які боронять рідну землю, про воєнних волонтерів, тощо.
 • «Гордість Запорізького краю». За цією темою на конкурс представляються нариси та замальовки про людей  (робітників підприємств і аграріїв, працівників культури, освіти, медичної та соціальної галузей, воїнів і волонтерів, то - особистостей, які внесли вагомий вклад у становлення Незалежної України, в розвиток Запорізького краю за 30 років.
 • Спеціальна відзнака. По цій темі для ветеранів журналістики конкурс на кращий нарис про уславлених ветеранів промислових підприємств та аграріїв,  Героїв Праці, які залишили свій слід в історії Запорізького індустріального краю.

1.4. Творчий конкурс Запорізької обласної організації НСЖУ до 30-річчя Незалежності України та з нагоди Дня журналіста 2021 року «Запорізький край індустріальний: 30 років пошуку і звершень» проводиться по одній з тем в таких в 5-ти номінаціях:

 1. Кращий матеріал, розміщений в друкованих ЗМІ.
 2. Кращий телевізійний матеріал.
 3. Кращий радіоматеріал.
 4. Кращий матеріал, розміщений в Інтернет-ЗМІ.
 5. Кращий фотоматеріал.

 

1.5. У кожній номінації визначаються по 3 переможці (1-3 місця). Спеціальною відзнакою за кращий нарис нагороджується 1 ветеран журналістики – учасник конкурсу.

2. Строки та порядок висування претендентів:

2.1 Матеріали журналістів на здобуття премій  творчого  конкурсу   «Запорізький край індустріальний: 30 років пошуку і звершень» по одній з тем конкурсу подаються особисто авторами-журналістами та первинними журналістськими організаціями друкованих, електронних та Інтернет-ЗМІ області 15 квітня по 30 травня 2021  за адресою: 69600, м. Запоріжжя, проспект Соборний, 152, Запорізька обласна організація НСЖУ, телефон: 067-947-42-65, 050-936-03-04.

2.2. На здобуття премій претенденти подають:

2.2.1  матеріали, що друкувалися в періодичній пресі або розміщувалися в Інтернет-ЗМІ з 30 травня 2020 року по 30 травня 2021 року;

2.2.2 телевізійні матеріали та радіопрограми, які вийшли в ефір протягом травня 2020 – травня 2021 року.

2.2.3   фотороботи, опубліковані  у  газетах  та в Інтернет-ЗМІ  з  травня 2020 року по  травень 2021 року.

2.2.4  в номінації «Кращий нарис ветерана журналістики» подаються матеріали, які були опубліковані в ЗМІ за часів Незалежності, тобто в останні 30 років.

2.2.5  Претенденти мають право взяти участь у конкурсі лише по одній з обраних ними тем, яка вказується у Поданні.

Повідомляються такі дані про авторів:

- прізвище, ім’я та по батькові;

- дата, місяць і рік народження;

- посада і місце роботи;

- копія ідентифікаційного коду, копія паспорта (1, 2, 11 сторінки). 

2.3 Конкурсні матеріали журналістів друкованих ЗМІ та інтернет-ЗМІ повинні подаватися в окремій папці з обов’язковим зазначенням джерела публікації (номера, дати), електронних ЗМІ - на електронних носіях або сценарії з коротким описом пред’явленого доробку.

3. Порядок визначення переможців Конкурсу

3.1 Переможці Конкурсу визначаються конкурсною комісією після розгляду матеріалів, поданих на здобуття премій.

До складу конкурсної комісії входять:

Кузьменко Н.І. – голова комісії

Члени комісії:

Манжура В. М.

Бордюжа М. М.

Пивненко А. В.

Зворигіна Н.Г.

Звонарьова О. В.

3.2 Основними критеріями для оцінки поданих матеріалів є високий професійний та художній рівень, оригінальність і новизна матеріалу, творчий підхід.

3.3 Подання Підсумкове засідання конкурсної комісії з розгляду матеріалів проводиться не пізніше 03 червня 2021 року. З урахуванням рішення конкурсної комісії готується рішення секретаріату Запорізької обласної організації НСЖУ про призначення та виплату премій.

Голова ЗОО НСЖУ                              Кузьменко Н.І.

http://jerait.com