Книга про історію запорізького гандболу

Оцените материал
(1 Голосовать)

У прес-центрі Палацу спорту «Юність» відбулася презентація двотомного видання «Запорізький гандбол: роки, події, особистості». Літопис розвитку ручного м’яча в нашому регіоні побачив світ у видавництві «Просвіта».

Авторами книги є голова Запорізької асоціації спортивних журналістів Аркадій Копеліович, президент Федерації гандболу Запорізької області Павло Михайлик та голова регіонального відділення НОК України Володимир Лобанов. Долучилися до створення книги і відомі журналісти Ігор Павленко, Анатолій Власов, Василь Біченко.

- Вперше ми намагалися видати цю книгу наприкінці 90-х років, але не вийшло. І ось майже за двадцять років видання побачило світ , — розповідає автор книги, голова Запорізької асоціації спортивних журналістів Аркадій Копеліович, — Книга охоплює історію запорізького гандболу, починаючи з 20-х років минулого сторіччя. Аби зібрати матеріали довелося чимало подихати бібліотечним пилом – працював в обласній бібліотеці, обласному архіві, а ще спілкувався з ветеранами. Це підсумок 20-річної роботи. До речі, символічно, що книга виходить у рік 110-ї річниці українського гандболу.

Видання складається з двох книг одна з яких присвячена чоловічому гандболу, а інша — жіночому. Кожна з книг у свою чергу поділена на дві частини: перша відслідковує гандбольні події починаючи з 20-х років минулого століття, друга — містить розповіді або інтерв’ю з зірками запорізького гандболу.

Автори переконані, двотомник викличе почуття ностальгії у тих читачів, котрі ще пам’ятають гандбольні баталії 50-х років на стадіоні ручних ігор. Решті ж буде цікаво також прочитати про олімпійські досягнення запорізьких гандболістів, медалістів чемпіонатів світу та Європи, відстежити шлях до визнання легендарних команд “ЗАБ”, ЗІІ, “Мотор” і “ZTR”. Окремий розділ присвячений дитячо-юнацькому гандболу, який традиційно вважається одним із провідних в Україні.

Презентація книги зібрала цілу плеяду зірок вітчизняного гандболу. Одними з перших отримали видання у подарунок чемпіони ХХІ Олімпійських ігор, призери чемпіонату світу 1978 року, володарі Кубка ЄГФ 1983 року – ЗМС Сергій Кушнирюк та Олександр Рєзанов; чемпіонка ХХІІ Олімпійських Ігор, ЗМС Валентина Лутаєва (Березіна); бронзова призерка ХХVІІІ Олімпійських Ігор Оксана Райхель; Заслужений тренер України та СРСР Леонід Ратнер, і ще цілий ряд зірок, добре знайомих місцевим шанувальникам ручного м’яча. Кілька книг передали директорам запорізьких гандбольних шкіл, у подальшому цю справу обіцяють продовжити – аби донести літопис запорізького гандболу до підростаючого покоління спортсменів.

(За матеріалами сайту Запорожский Спорт)

Прочитано 206 раз Последнее изменение Понедельник, 25 Февраль 2019 11:51

Последнее от
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435