Естафета запорізьких народних депутатів України

Оцените материал
(6 голосов)

Народні депутати України Петро Ванат та Олександр Романовський ініціювали цілу низку проектів Законів України. Тепер Олександр Володимирович продовжує спільну справу, здійснюючи законотворчу естафету вже без свого колеги, який нещодавно пішов з життя.

Вже 16 березня Верховною Радою України у першому читання було прийнято проект Закону України «Про внесення змін та доповнень до Закону України «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України», ініціаторами якого були народні обранці від Запорізького краю – Петро Ванат та Олександр Романовський.

Внесення запропонованих змін обумовлена необхідністю удосконалення процедури оформлення медичних довідок та інших документів про отримання травм (контузій, поранення, каліцтва) учасниками АТО. По Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України у разі направлення на лікування поза розташуванням частини військовослужбовці повинні мати при собі, за необхідністю, довідку про травму і медичну характеристику. Однак, таке формулювання надає можливість лікарю військової частини трактувати надання довідки про травму на свій розсуд. Водночас, саме відсутність даної довідки в подальшому створює для пораненого певні негативні юридичні наслідки. Прийнятий законопроект спрямований на усунення зазначеної вади, від якої уже постраждала значна кількість бійців АТО, які були пораненні під час бойових зіткнень, та тепер не можуть отримати передбачених чинним законодавством пільг та компенсацій.

Тепер 21 березня народний депутат України Олександр Романовський разом з більшістю нардепів, прийняли законопроект «Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” щодо освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст”», якого так довго чекали освітяни. Перехідний період закінчився, а виконавчою владою не здійснено формування нової нормативної бази для функціонування технікумів і коледжів. Оскільки Закон України “Про освіту” у новій редакції ще не прийнято, та освітньо-кваліфікаційний рівень “молодший спеціаліст” не закріплено за іншою освітньою ланкою, то ця прогалина у праві фактично поставила поза законом освітньо-кваліфікаційний рівень “молодший спеціаліст”. Тому і було внесено зміни до розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України “Про вищу освіту”, якими встановлена можливість вищим навчальним закладам І-ІІ рівня акредитації здійснювати прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем “молодший спеціаліст” по 2019 рік включно.

Прочитано 615 раз Последнее изменение Среда, 22 Март 2017 10:55

Последнее от
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435