Перспективи розвитку: що нового приніс бюджет 2017 року

Оцените материал
(4 голосов)

Бюджет-2017, на відміну від попередніх років, вперше був поданий вчасно - 15 вересня, розглядався народними депутатами, в комітетах, а потім, відповідно закону, приймався. Фінансовий документ цього року настільки складний, що прийшлось над ним працювати й вночі. Це вже наша традиція, не думаю, що це добре, і, сподіваюсь, в наступному році робота пройде без затримок.

Що особливого в бюджеті 2017 року?

По-перше, він спрямований на подальше зміцнення обороноздатності та безпеки України. На ці цілі виділено 137 млд. гривень - безпрецедентна сума, яка складає 5,8% від бюджетних коштів, які направлять на підвищення обороноздатності нашої країни, на обороні замовлення, на розробку нового озброєння, на оснащення армії. Всі надходження вже заплановані, спірних ситуацій немає.

По-друге, це продовження реформи державного управління та місцевого самоврядування. Все зроблено для того, щоби бюджети на місцях отримали відповідні обсяги коштів. Ви знаєте, що за минулий рік, місцеві бюджети виросли від 30 до 59% . Але ми маємо, на жаль, випадки, коли кошти, які є на рахунках на містах, кладуться на депозит. Можливо, і добре трошки заробити, але гроші повинні працювати і бути повністю освоєні. У 2017 році всюди будуть створені місцеві громади, і ми матимемо нову форму самоврядування, коли в центрі уваги стоїть людина. А всі послуги, які вона потребує, повинна робити місцева влада, тоді як центральна - займатися загальнодержавними справами.

По-третє, підвищена мінімальна заробітна плата до 3200 гривень - це підтримка найбільш вразливої частини населення. Правда, тут є проблеми. Це буде впливати на стан малого бізнесу, особливо на бізнесменів-одиночок, які мають сплачувати вдвічі більше податків, а також і на формуванні кадрового потенціалу на підприємствах і фірмах. Але це треба пережити та подумати, як далі розвиватися в таких умовах. В цьому бюджеті закладені кошти для того, щоб підвищити вдвічі заробітні плати працівникам освіти, на 30% - працівникам медичної галузі.

Ми маємо можливості, завдяки бюджету, вирішувати практично всі питання. Дефіцит бюджету складає, як це і повинно буди 3%, дохідна та видаткова частина збалансовані, не дивлячись на те, що є багато недоліків. Тепер треба системно працювати, щоб знайти нові джерела наповнення бюджету. І в цьому напрямку народні депутати України, що представляють у парламенті Запорізьку область, внесли ряд законів, які можуть стимулювали розвиток промисловості. Наприклад, для такої галузі, як металургія, ми прийняли закон, який підвищує митні збори до 35 євро за тону металобрухту, а також закон про нульовий збір з імпорту металобрухту, що вирівнює ситуацію в країні. Металурги зможуть працювати успішно та продуктивно. Також ми прийняли закон про підтримку авіабудування, зокрема це буде стосуватися і запорізького підприємства «Мотор Січ», та закон на підтримку космічної галузі, в Україні є підприємства у цьому секторі. Результати їх роботи – це прямі надходження в бюджет. Зроблено все, щоб наповнити відповідний бюджет на будівництво та ремонту доріг. І якщо програма буде успішно продовжуватися, Україна справді стане транзитною державою з високорозвиненою дорожньою інфраструктурою.

Звичайно, дуже шкода, що для малого і середнього бізнесу зроблено мало, кажу це відверто. Але я думаю, що треба на наступний рік робити все, щоб допомогти цій сфері. Якщо закон про індустріальні парки запрацює, він дасть можливість створювати робочі місця для людей та відкрити нові горизонти роботи. Моя головна задача, як керівника Федерації роботодавців, президента Союзу промисловців і підприємців області, та як народного депутата, активно діяти в цьому напрямі.

Стосовно сільського господарства. Парламент прийняв низку законів, які демонструють державну політику у цьому секторі економіки. На підтримку аграріїв виділено 5,5 млрд. грн. На закупівлю сільгоспобладнання та техніки вітчизняного виробництва буде спрямовано 20 % державної підтримки. Встановлено автоматичний механізм отримання госдотацій, на що буде направлено 4 млрд. грн. Існує законопроект на державну підтримку агровиробників на 2017-2021 роки, по якому з бюджету виділяються кошти не менш ніж 1% від виробленої продукції.

Разом зі своїми колегами, народними депутатами, будемо працювати над тим, щоби приймати найбільш дійові закони, які підтримують бізнес та сільське господарство, бо вони є ефективними наповнювачами державного бюджету.

Петро Ванат,

народний депутат України, 

член ЗОО НСЖУ

Прочитано 641 раз Последнее изменение Пятница, 13 Январь 2017 10:37

Последнее от
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435