Летимо в майбутне

Rate this item
(1 Vote)

Сьогодні я   мала дуже плідний день на події. Це безкоштовна неділя відвідування музею в Королівському палаці, виставки картин італійського художника Караваджо та  аеронавтики там же. А ще залишився час поїхати на український майстер-клас писанкарства. Спочатку напишу про виставку аеронавтики.

Коли я проходила через Двір Слави Королівського палацу на екскурсію, то звернула увагу на ювілейну виставку, що проводиться там до 100-річчя італійських військово-повітряних сил (Aeronautica militare), тобто розвиток аеронавтики в Італії з 24 березня 1923 року до цього дня. З цієї нагоди проводились заходи на різних площах Італії, в тому числі і в Неаполі. Тут, на найбільшій площі Плебісцито, відбувається присяга та хрещення Аеронавігаційної академії м. Поццуолі  та демонстраційні польоти в небі. Це найдавніша традиція ВПС. У дворі були виставлені два навчальних тренажери. Звичайно, якби я була із сестрою, то вона прочитала б їхні назви. А так я зрозуміла, що кругла куля призначена для визначення витривалості організму. Туди стояла велика черга. Багато хто хотів залізти в цю кулю і випробувати себе.

Друга черга складалася суцільно з хлопчиків. Це і зрозуміло,   бо там стояв тренажер літака-винищувача. На фото видно, що хвіст у нього відрубаний і залишили пульти керування. Навчали і пояснювали механізм польоту льотчики-інструктори.

Мені подарували маленьку колекцію бренду «Aeronautika Militare» - ручку, значок та емблему.  Девиз « In volo yerso il futuro»   в перекладі означає     « Політ в майбутнє».

Супроводжували виставку дуже симпатичні чоловіки льотчики. З якими  я  і не забула сфотографуватися.

Світлана Костюк

Read 401 times Last modified on Субота, 29 квітня 2023 23:51