Талантом зупинена мить...

Оцените материал
(3 голосов)

Про нього говорять: «народився з фотокамерою в руках», «фотокорреспондент божою милістю», «він вміє зупинити мить»... І в тому немає перебільшення, бо світлини Олександра Прилепи - фотокореспондента газети «Индустриальное Запорожье» дійсно вражають. Дивишся - і ніби потрапляєш в центр події, ось-ось все почне рухатись, заговорять люди… Як в кіно.

Олександр до компліментів особливо не дослухається, хіба коли вже дуже голосно хтось захоплюється, посміхнеться: в тому ж, мовляв, і покликання фотокореспондента – показати людям зупинену миттєвість, з тисяч і мільйонів яких складаються наше життя і наша історія. А це значить – бути у центрі всіх подій – і там, де гаряче, де небезпечно, і там, де вирують пристрасті, і там, де прекрасне, і там, де біль, де зло і бруд… Бо це все – наше життя, наш час, наше місто. А він поставив собі за головну мету створити фотолітопис Запоріжжя. І успішно йде до неї, відзначаючи кожен крок своїми оригінальними світлинами, де подія, душа і почуття органічно поєднуючись, відображають правду життя.

Серії світлин, які представляють цей літопис, особливо дорогі фотохудожнику. Він виніс їх на суд глядачів з проміжком у рік в експозиціях двох персональних виставок: «Запоріжжя: 73 миті одного року» та “Репортаж нового часу”, які відбулися в прес-центрі Запорізької обласної організації НСЖУ. 

Фотокореспондент газети «Индустриальное Запорожье» побував у всіх гарячих точках» Запорізької області, представив на виставці 73 роботи, багато з яких відображають події, що стали поворотними в історії держави. 

Фотокамера Олександра відобразила мітинг запорожців біля мерії на підтримку євроінтеграції України, спробу штурму будівлі ЗОДА 26 січня 2014 року, «яєчне неділя» 13 квітня минулого року - коли прихильники Майдану оточили учасників антиМайдан в Запоріжжі, створення першого в області батальйону територіальної оборони, вибух залізничного моста на виїзді з Оріхова, відновлення військового госпіталю, будівництво окопів запорожцями за містом, будівництво містечка для переселенців. Багато з цих документальних фоторобіт друкувалися на сторінках газети.

Якщо ми подивимося фотографії, які розміщені послідовно, то як раз в липні 2014 року оголосили в Україні амністію, правоохоронці боролися з корупцією і ігровим бізнесом, наприклад, в рамках спецоперацій трощачи ігрові автомати. Крім того, в Запоріжжі і області з'явилися перші біженці, - 62 людини, на сьогодні ж офіційно зареєстровано 64 тисячі, а неофіційно живуть понад сто тисяч.

Потім події почали розвиватися так, як ніхто не очікував. Але люди займалися звичайними справами: одні встановили підсвічування на «Запорізької Січі», на Хортиці, інші пропонували змінити герб, а молодь фарбувала паркан на дамбі у національні кольори. Тобто, суспільство стало рухатися в різні боки. Вересень приніс інші настрої, почалося будівництво захисних фортифікаційних споруд, родичі військових пікетували обласний військовий комісаріат з вимогою провести ротацію. Знаковою подією було те, що запорожці вийшли під мерію на підтримку Євромайдану. 

До виставки «Репортаж нового часу увійшло 77 світлин. Значну частину фотоархіву поповнили кадри, на яких зображені учасники АТО - присяга бійців 37-го батальйону територіальної оборони в селищі Широке, зустрічі військовослужбовців 55-ї окремої артилерійської бригади. На виставці є також фотографії церемонії поховання 54 невідомих бійців АТО.

Фоточасопис охоплює події 2014-2015 років, які відбувалися у Запоріжжі у зв’язку з початком війни на сході,в прес-центрі ЗОО НСЖУ - в Будинку друку, в якій зміг передати дух атмосфери і настрою складного для всієї України 2014 року. В ней — ключевые события из истории города, которые произошли за год.

Робота над фотолітописом Запоріжжя продовжується. Олександр Прилепа, як і раніше – в центрі всіх важливих подій – з бійцями та волонтерами на передовій ООС, на мітингах і протестних акціях, а це при нинішньому ставленні влади до журналістів – теж майже передова, на підприємствах міста і на селі, на громадських і культурних заходах, спортивних змаганнях. Всюди, де відбуваються події, де твориться історія Запоріжжя, Олександр своєю фотокамерою закарбовує миттєвості для нас з вами, для майбутніх поколінь.

Валентина Бистрова

Прочитано 125 раз Последнее изменение Среда, 06 Март 2019 10:20

Последнее от
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435