Чернігівка - мій рідний край

Оцените материал
(8 голосов)

Україна – чарівна країна. Кожен куточок її - мальовничий, з прекрасною природою, не повторними краєвидами. І в кожному містечку живуть чудові люди - гордість моєї рідної землі.

Народилася я в невеличкому районі під назвою Чернігівка, в місці мого дитинства, пригод та перших років життя. Заснували її в 1783 році переселенці з Чернігівського воєводства — жителі сіл Великі і Малі Лубни, Менжери, Рогинець. З початку тут жили ногайці, але у міру їх переселення до Османської імперії, російський царський уряд зосередив переселенців, починаючи з 1821 року, біля моря. Чернігівці розселялися хуторами, число яких швидко зростало. Пізніше хуторяни зовсім відокремилися від села і утворили самостійні поземельні общини — Бегим-Чокрак, Верхній Токмак, Стульневе і Владівка - в якому я зараз проживаю. 

В цих місцях живе багато знаний та талановитих людей. Імена багатьох добре відомі в Запорізький області, завдяки альманаху «Полинова колиска», який видають працівники двадцяти бібліотек. На видання альманаху "Полинова колиска" іх надихнули читацькі запити про розвиток літературної творчості в Чернігівці. Перший альманах вийшов накладом двадцяти примірників, він включав в себе вірші дев`ти авторів, з них двоє - учні шкіл. Для цього видання зібрали свої найкращі вірші поети: Марія Назаренко, Вікторія Буренко, Володимир Коваленко.

Серед відомих людей, які творили літопис нашого району, був і Володимир Лях. Володимир Ілліч дуже позначився на історії нашого краю. Коли цьому талановитому хлопцю виповнилося шість років, на нашу рідну землю прийшла війна. В юнацькі роки він почав писав вірші, малювати. Його картини є у мене вдома. На протязі сорока п`яти років він був вчителем історії, гарно співав, друкувався в газеті та й сам видавав свої книжки. 

Багато видатних діячів науки і культури народилося і виросло на запорізьких землях, і ми повинні пам'ятати таких геніїв, примножувати набуте їми та йти далі, вперед, у світле майбутнє України.

Яна Куріпка 

Прочитано 727 раз Последнее изменение Понедельник, 08 Май 2017 17:24

Последнее от
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435