Мова

Оцените материал
(7 голосов)

Знаете, мені зажди було цікаво, де народжується мова, де вона живе і де процвітає. І невже вона настільки важлива, що без неї, не зможе вижити жодна з держав? І тоді, коли ці питання переповнюють мене, я вирішую розправити свої крила, і полетіти на пошуки «найсокровеннішого» для народу.

Я пролітаю над містом, над заклопотаними людьми, що прагнуть швидше закінчити усі свої справи. Пролітаю над машинами, що мчать по безкінечному шоссе і над величезними багатоетажкам, що тягнуться все вище до небес. Невже тут, серед постійного клопоту і шуму, а також радості і сміху причаїлася мова? Невже тут, посеред усього, що рухається, вона знайшла свою домівку? І чи зможе тоді кожен з мешканців міста відчути її присутність, і заговорити нею так, щоб почули усі інші?

Пролітаючи, я бачив багато озер і річок, багато лісів і степів, де природа створює красу, яку, нажаль, не кожному дано зрозуміти. Можливо саме тут, серед бурхливих хвилів Дніпра, а може, й поміж золотих стебельків колосся заховався людський скарб. Безперечно, мова може жити й біля пам’ятника Тарасові на Чернечій горі й у славнозвісній Запорізькій січі, проте, чи буде можливість дослухатися до неї, якщо вона розквітатиме там, де людей немає?

Саме тоді я розумію, що вона, наче повітря, живе усюди; вона б’ється у серцях справжніх українців, вона на сторінках рідних книжок і посеред великих перемог і маленьких радостей. Мова – це те, що може керувати людьми, і може створювати кращу країну. Ту країну, в якій все завжди буде добре.

Я відшукав її. 

Ілля Лук’яненко

Прочитано 719 раз Последнее изменение Вторник, 06 Сентябрь 2016 22:16

Последнее от
Notice: Undefined property: stdClass::$author in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435

Notice: Trying to get property of non-object in /home/myhostzp/nsju.zp.ua/www/templates/vt_magazine/html/com_k2/templates/default/item.php on line 435